میزان ناباروری درایران بیش از دیگرکشورهاست

مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با اشاره به این که میانگین ناباروری در سایر کشورها 10 تا 15 درصد است، گفت: این میزان در بین زوج های ایرانی 20 درصد است.

میزان ناباروری درایران بیش از دیگرکشورهاست

گیلان خبر: حمید چوبینه در نشست خبری روز یکشنبه با اشاره به عملکرد مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران، با اعلام این خبر افزود: افزایش سن ازدواج به ویژه در زنان و تمایل به فرزنددار نشدن در ابتدای ازدواج از جمله موضوعاتی بوده که به ناباروری در جامعه دامن زده است که خوشبختانه با توجه به فرامین رهبرمعظم انقلاب و توجه بیمه‌ها به این مسأله درمان ناباروری با موفقیت ها و آمار زیادی درایران درحال انجام است.

چوبینه با اعلام این که حدود 2.5 تا 3.5 میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد، بیان داشت: هرسال به این تعداد افراد ناباور افزوده می‌شود و این مسأله به معنی ایجاد مشکل برای بسیاری از خانواده‌ها است.

وی افزود: استفاده از علوم نوین در درمان ناباروری مورد توجه قرار گرفته و خوشبختانه در این مرکز اقدامات زیادی صورت می‌گیرد.

دکتر چوبینه یکی دیگر از دلایل رجوع خانواده ها به مراکز درمان ناباروری را جلوگیری تولد نوزادان معلول اعلام کرد واظهارداشت: برخی از خانواده‌ها به دلیل اینکه یک فرزند معلول داشته و یا احتمال خطر معلولیت در فرزندان آتی آنها بسیار زیاد است از باردار شدن امتناع می‌ کنند که با مراجعه این خانواده‌ها به مراکز ناباروری می‌توان گام‌های مؤثری جهت پیشگیری از تولد فرزندان معلول انجام شود.

وی تصریح کرد: حدود 7 هزار زوج برای درمان ناباروری به مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران مراجعه کرده و تشکیل پرونده دادند که حدود 3 هزار آنها مورد درمان قرار گرفته و اکنون یک هزار نفر از آنان یا فرزنددار شدند و یا در آستانه فرزند آوری هستند.

چوبینه درباره دیگر فعالیت این مجموع درمانی گفت: در این مرکز بیماران خارجی مداوا می شوند و به غیر از این موضوع مجروحان جنگی از کشورهای عراق، سوریه و افغانستان نیز تحت درمان قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه سطح خدمات پزشکی در ایران در سطح مطلوب بین‌المللی قرار دارد، گفت: از طرفی نیز مجموعه اقدامات درمانی در ایران شناخته شده بوده و ارزان‌تر از سایر کشورها به ویژه کشورهای منطقه است به همین دلیل بیمارانی از عراق، عمان، تاجیکستان و برای مداوا به مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران مراجعه می‌کنند.

مدیرعامل مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران ادامه داد: اولویت ما در هلال‌احمر ارائه خدمات بشردوستانه و انسان‌دوستانه بوده و بر همین اساس خدمات ویژه‌ای برای آسیب‌دیدگان جنگی داریم.

چوبینه اضافه کرد: طی 4 ماه نخست امسال حدود 300 مجروح جنگی از کشورهای عراق، سوریه و افغانستان در ایران تحت درمان قرار گرفتند که البته بیشتر این افراد از کشور عراق هستند و هزینه‌های درمان آنها را خیرین ایرانی و دولت اعزام کننده می‌پردازد.

منبع:ایرنا

کد مطلب: 31903

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر