نکات تغذیه‌ای دوران بارداری/ عدم تغذیه با شیر مادر منجر به چاقی کودک می‌شود

یک متخصص تغذیه گفت: عدم تغذیه با شیر مادر به ویژه در 6 ماهه اول زندگی سبب می‌شود که کودکان به تدریج در معرض بروز چاقی قرار گیرند.

نکات تغذیه‌ای دوران بارداری/ عدم تغذیه با شیر مادر منجر به چاقی کودک می‌شود

گیلان خبر: سیدضیاالدین مظهری متخصص تغذیه در خصوص اشتباهات والدین که منجر به چاقی کودکان خواهند شد توضیح داد: مادران باید همواره به وزن خود توجه داشته باشند و آن را کنترل کنند چرا که نبود توجه بانوان به وزن خود در قبل و بعد از بارداری با احتمال داشتن فرزندان چاق همراه است.

مظهری تصریح کرد: گاهی بانوان در دوران بارداری بنا به توصیه‌های سنتی برخی اطرافیان و بر اساس این باور غلط که برای تامین نیازهای خود و جنین باید به اندازه دو نفر غذا بخورند، به پرخوری روی می‌آورند و با اضافه وزن بیش از حد که گاهی تا سال‌ها با آن دست به گریبان خواهند بود، روبه رو می‌شوند.

وی افزود: این درحالی است که بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده چاقی و پرخوری و یا لاغری، کم اشتهایی و سوء تغذیه مادران در قبل از بارداری و یا حین بارداری سبب می شود که اختلالاتی در روند رشد جنین پیش آید.

این متخصص تغذیه عنوان کرد: این عدم تعادل در دریافت مواد غذایی که بیشتر به صورت پرخوری در دوران بارداری در بین بانوان دیده می‌شود، می‌تواند منجر به تولد نوزادانی شود که در آینده با چاقی و یا بیماری های ناشی از سوء تغذیه مواجه خواهند شد.

مظهری عنوان کرد: عدم تغذیه با شیر مادر به ویژه در 6 ماهه اول زندگی سبب می‌شود که کودکان به تدریج در معرض بروز چاقی قرار گیرند.

وی در پایان گفت: تغذیه با شیر مادر علاوه بر کمک به داشتن اندامی مناسب در سنین بالاتر، سبب می‌شود که کودکان از بسیاری از بیماری‌های عفونی در امان بمانند و سلامت و توان نسبی بالاتری نسبت به سایر کودکان داشته باشند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 39024

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر