صبحانه نخورید تا چاق شوید!

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: نخوردن صبحانه باعث می‌شود در طول روز گرایش بدن به مواد قندی افزایش پیدا کند با این شرایط قند خون فرد کم می‌شود و افت قند خون فرد را به سمت چاقی سوق می‌دهد.

صبحانه نخورید تا چاق شوید!

گیلان خبر: سید ضیا الدین مظهری متخصص تغذیه و رژیم درمانی ؛ در خصوص بیماری‌هایی که فرد با نخوردن صبحانه به آن دچار می‌شود اظهار کرد: نخوردن صبحانه برای بدن بسیار مضر است و برخلاف تصور، افراد با نخوردن صبحانه به تناسب اندام نمی‌رسند و به افزایش وزن مبتلا می‌شوند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اینکه شخصی که قصد کاهش وزن دارد باید سه وعده غذایی را در رژیم غذایی خود جای دهد، بیان کرد: حفظ وعده‌های غذایی در سلامت فرد تاثیر بسزایی دارد؛ خوردن صبحانه سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد و برخلاف آن نخوردن صبحانه باعث کاهش سوخت و ساز بدن است، نخوردن صبحانه باعث می‌شود در طول روز گرایش بدن به مواد قندی افزایش پیدا کند با این شرایط قند خون فرد کم می‌شود و افت قند خون فرد را به سمت چاقی سوق دهد.

خطرات ناشی از حذف وعده صبحانه

نائب رئیس انجمن تغذیه ایران در خصوص بیماری‌هایی که با نخوردن صبحانه سراغ فرد می‌آید مطرح کرد: نخوردن صبحانه چاقی را در بین بیماران قلبی عروقی افزایش می‌دهد؛ همچنین نخوردن صبحانه باعث افزایش چربی خون، اوره، افزایش اسید اوریک بدن، اختلالات اسکلتی، افزایش افسردگی، درون گرایی را در فرد افزایش می‌دهد.

مظهری با اشاره به اینکه یکی از اشتباهات افرادی که قصد لاغری دارند، افزایش وعده‌های غذایی است، مطرح کرد: افزایش وعده‌های غذایی که به ریزه‌خواری معروف شده است باعث افزایش وزن می‌شود پس فرد حتما باید سه وعده غذا در طول روز مصرف کند.

لاغری به چه معنا است؟

وی در خصوص تعریف لاغری، خاطر نشان کرد: لاغری یعنی صرف انرژی مازادی که در طول عمر به صورت چربی در بدن فرد به وجود آمده است، باید این انرژی مازاد را به مرور از بین برد تا باعث به وجود آمدن بیماری‌ در فرد نشود، این انرژی مازاد باید ٧٠٠ هزار کالری در بدن تولید کند و اضافی این کالری‌ها برای بدن مضراست.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به تاثیر تغذیه مناسب بر سلامتی افراد، مطرح کرد: تغذیه مناسب تغذیه‌ایی است که  ضمن تولید انرژی مفید بتواند ٥٠ ریزمغذی،  ١٣ ویتامین، ١٦ ماده معدنی موجود در آب مورد نیاز بدن را تأمین کند.

مظهری با بیان اینکه نخوردن صبحانه باعث افزایش گرسنگی در طول روز می‌شود، گفت: با مصرف صبحانه، فعالیت مغز آغاز می‌شود تا کارهای روزانه به خوبی انجام شود همچنین مصرف صبحانه می تواند با افزایش سطح انرژی همراه باشد؛ صبحانه‌ای سرشار از پروتئین کمک می‌کند تا  فعالیت‌های روزمره‌ به خوبی انجام شود.

وی با اشاره به بیماری‌هایی که با نخوردن صبحانه سراغ فرد می‌آید، یادآور شد: بسیاری از بیماری‌ها مانند ضعف استخون و شکننده شدن آن، بیماری‌های پوستی، کمبود انرژی و غیره به علت نداشتن تعادل در مصرف مواد غذایی ایجاد می‌شوند.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 43082

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر