جایزه 10 هزار دلاری برای بدنیا آوردن دختر

دولت جمهوری آذربایجان برای جلوگیری از سقط جنین های دختر در این کشور، به خانواده هایی که دومین فرزند آنها دختر باشد، ده هزار منات (معادل ده هزار دلار) جایزه پرداخت خواهد کرد.

جایزه 10 هزار دلاری برای بدنیا آوردن دختر

گیلان خبر: دولت جمهوری آذربایجان برای جلوگیری از سقط جنین های دختر در این کشور، به خانواده هایی که دومین فرزند آنها دختر باشد، ده هزار منات (معادل ده هزار دلار) جایزه پرداخت خواهد کرد.

پایگاه اینترنتی «دی» به نقل از سلیم مسلم اف، وزیر کار و تامین اجتماعی جمهوری آذربایجان نوشت دولت برای جلوگیری از برهم خوردن توازن جمعیتی در کشور این تدبیر را اندیشیده است.

پرداخت جایزه به خانواده هایی که صاحب فرزند دختر شوند، برای سالهای 2015 الی 2020 میلادی در نظر گرفته شده است و در برنامه دولتی « بافت جمعیتی و توسعه اسکان اهالی» جمهوری آذربایجان نیز گنجانده خواهد شد.

براساس این طرح، برای دختران تازه متولد شده در جمهوری آذربایجان، حساب بانکی دایر خواهد شد و جایزه دولت بطور یکجا یا بطور مرحله ای تا هجده سالگی به این حساب واریز خواهد شد. 

سلیم مسلم اف افزوده است یکی دیگر از پیشنهادهای مطرح شده برای حفظ توازن جمعیتی جمهوری آذربایجان جلوگیری از سقط جنین در کشور می باشد

منبع: فرهنگ

 

کد مطلب: 11947

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر