چند روش موثر برای داشتن قلب سالم و منظم

فقط با ورزش کردن و مراجعه منظم به متخصصان نیست که میتوانید قلبتان را سر پا نگه دارید. محققان میگویند اگر قدرشناس باشید، قلبتان سالم میماند

چند روش موثر برای داشتن قلب سالم و منظم

گیلان خبر:فقط با ورزش کردن و مراجعه منظم به متخصصان نیست که میتوانید قلبتان را سر پا نگه دارید. محققان میگویند اگر قدرشناس باشید، قلبتان سالم میماند

وقتی نگران نرساندن به موقع سفارش به یک مشتری هستید، یا اینکه استارت آپ تان به خاطر مشکلاتی که پیش بینی نکرده بودید به بن بست میرسد، قلبتان فشاری را تحمل میکند که جبران کردنش آسان نیست و شاید ندانید که چطور استرسهای به خیال خودتان کوچک کاری، عمرتان را کوتاه میکنند.

201669144726938270a

چند روش موثر برای داشتن قلب سالم و منظم

 

به گزارش آکاایران: بعید نیست بتوانید خیلی زود از این بحرانها بیرون بیایید، اما شک نکنید که قلب شما ضعیفتر از آن است که فشارهای گاه و بیگاه کاری را بدون هیچ عارضهای تحمل کند. با این حال، درست است که کار سخت و پرمسئولیتتان، سلامت قلب شما را به خطر میاندازد اما محققان میگویند اگر ره های ساده ای که در ادامه میآوریم را هر روز در زندگیتان به کار ببندید، میتوانید به طولانی شدن عمرتان امیدوار باشید.

بنویسید مچکرم!

فقط با ورزش کردن و مراجعه منظم به متخصصان نیست که میتوانید قلبتان را سر پا نگه دارید. محققان میگویند اگر قدرشناس باشید، قلبتان سالم میماند و بیشتر عمر میکنید.

201669144726938401a

آنها در بررسی هایشان ثابت کرده اند که قدردانی کردن از دیگران میتواند آمار مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی را پایین بیاورد. از نظر پژوهشگران برای اینکه تیک تاک قلبتان منظم شود، باید یک دفتر روی میزتان بگذارید و در پایان هرروز بنویسید که برای چه و از چه کسانی متشکرید. با مجبور کردن خودتان به یادآوری اتفاقاتی که میتواند احساس قدرشناسیتان را بیشتر کند، میتوانید سلامت قلبتان را تضمین کنید.

حسابی آب بنوشید

نوشیدن پنج لیوان آب (یا بیشتر) در روز میتواند خطر مرگ و میر در اثر بیماری های قلبی را کاهش دهد. به گفته پژوهشگران کمآبی بدن غلظت خون را بالا میبرد و باعث بیمار شدن قلب میشود.

201669144726938192a

یادتان نرود که در روزهای گرم تابستان بدنتان به آب بیشتری نیاز دارد و در کنار مصرف آب خالص، باید سبزیجات و میوه های آبدار هم میل کنید.

هرسال واکسن آنفولانزا بزنید

از آنجا که ویروس آنفلوانزا مدام در حال تغییر است، برای ایمن شدن در برابر ویروسهای جدید، باید هر سال این واکسن را تزریق کنید. درست است که همه افراد برای مصون ماندن در برابر این ویروسها باید واکسینه شوند اما اگر دچار بیماریهای قلبی و عروقی باشید، نیازتان به این کار بیشتر میشود. اگر قلبتان خوب کار نکند، همین ویروسی که تا قبل از ابتلا جدی اش نمیگرفتید میتواند شما را از پا دربیاورد. پس از همین حالا تصمیمتان را بگیرید و شهریور یا مهرماه امسال، این واکسن را تزریق کنید.

با دوستانتان وقت بگذرانید

برای سالم نگه داشتن قلبتان، نه تنها باید تعداد دوستانتان را بیشتر کنید و کمیت روابط اجتماعیتان را بالا ببرید، بلکه باید به فکر کیفیت روابط اجتماعیتان هم باشید و تعداد دوستان صمیمی که زیاد در کنارشان هستید و بودن با آنها به شما آرامش میدهد را بیشتر کنید. گذشته از این، سعی کنید با وجود مشغله فراوانی که دارید، بیشتر با اعضای خانواده تان وقت بگذرانید و به جای اضافه کاری، با این کار آرامشتان را بیشتر و به سالم ماندن قلبتان کمک کنید.

آفتاب بگیرید

پایین بودن سطح ویتامین D یکی از دلایل بالا رفتن آمار مرگ در اثر بیماریهای قلبی است و گذشته از افزایش حمله های قلبی، باعث بیشتر شدن سکته مغزی هم میشود. اگر میانهای با نور خورشید ندارید و به اندازه کافی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نمیگیرید، طبیعی است که قلبتان هم درست کار نکند. در صورتی که آزمایشها از کمبود ویتامین D در بدنتان خبر میدهند، بیشتر در آفتاب پیاده روی کنید و با مصرف بیشتر لبنیات و مکملهای دارویی، این کمبود را برطرف سازید.

پروبیوتیک بخورید

باکتریهای پروبیوتیک تنها به سلامت روده هایتان کمک نمیکنند. اگر به اندازه کافی این باکتریها را به بدنتان وارد کنید، قلبتان بهتر کار میکند. باکتریهای پروبیوتیک ناراحتیهای گوارشی را برطرف میکنند و با کم کردن کلسترول بد بدن و کاهش التهاب های بدنی، به سلامت قلب کمک میکنند. گذشته از مصرف ماست پروبیوتیک، میتوانید با خرید این ترکیبها از داروخانه و مصرف آن عمرتان را طولانی کنید.

منبع:آکاایران

 

 

کد مطلب: 16009

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر