خرید و فروش «گرگ» در فضای مجازی

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به خرید و فروش "گرگ" در فضای مجازی، از آغاز نظارت بر مرکز خرید و فروش حیوانات خبر داد.

خرید و فروش «گرگ» در فضای مجازی

گیلان خبر: نقی میرزاکریمی در ارتباط با قاچاق حیات وحش در تهران گفت: یکی از مهم‌ترین برخوردهایی که امسال در بحث قاچاق داشتیم، 5 بهله «بالالان» بود که باندی از استان بوشهر می‌خواستند این پرندگان را از کشور خارج کنند که ما آنها را در تهران دستگیر کردیم.

وی ادامه داد: به مرکز خرید و فروش حیوانات خلیج فارس ورود کردیم، در آنجا مهم‌ترین مشکل ناآگاهی غرفه‌داران بود که کلاس آموزشی گذاشتیم و گونه‌های ممنوعه را به غرفه‌داران معرفی کردیم. از این هفته رصد ما بر این مرکز شروع می‌شود و غرفه‌هایی که گونه‌های ممنوعه داشته باشند، جمع‌آوری می‌شوند ضمن این که با توجه به تعاملی که با شهرداری داریم دیگر به مسئولان آنها غرفه اجاره داده نمی‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به مانور و گشت این یگان برای برخورد با تخلفات در مراکز خرید و فروش حیوانات مانند بزرگراه آزادگان، گفت: در کنار غرفه‌های قانونی خرید و فروش، برخی دستفروشان در کنار آنها تخلفاتی را انجام می‌دهند و شاید گاهی خود غرفه‌داران هم تخلفاتی را انجام دهند. ما رصدهایمان را انجام می‌دهیم از شهرداری هم خواسته‌ایم همکاری داشته باشند و امیدوارم بتوانیم در یک یا دو ماه آینده ساماندهی خوبی داشته باشیم.

میرزاکریمی همچنین گفت: در بحث فضای مجازی نیز همکاران ما خرید و فروش غیرمجاز حیات وحش را رصد می کنند، اکنون بیشتر خرید و فروش‌ها در این حوزه به سمت فضای مجازی رفته است؛ از سایت‌هایی که به صورت غیرقانونی خرید و فروش می‌کنند شکایت کرده‌ایم و از طریق پلیس فتا این پرونده‌ها را پیگیری می‌کنیم و در مواردی هم همکاران ما در قالب خریدار ورود پیدا می‌کنند و برای نمونه با این شیوه توانستند فردی که گرگی را برای فروش به تهران آورده بود، دستگیر کنند، همچنین مورد دیگر در زمینه خرید و فروش گربه جنگلی داشتیم، اما به هر حال در فضای مجازی رصد باید بیش از این موارد باشد.


منبع:فرهنگ

کد مطلب: 18373

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر