معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی:

مردم نباید فقط به شمال سفر کنند

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه مدیریت سفر می‌تواند باعث سفری کم هزینه و با فواید بلیط ارزانتر شود، گفت: با شناسایی و معرفی مناطق گردشگری جدید دیگر مردم نباید فقط به شمال سفر کنند.

مردم نباید فقط به شمال سفر کنند

گیلان خبر: مرتضی رحمانی موحد در نشست خبری رونمایی از تندیس گردشگری ایران در پاسخ به پرسش خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه گردشگری 18 نهاد و سازمان مشارکت دارند و در برخی بخش‌ها این تعداد به 30 نهاد می‌رسد و مسلماً ستاد سفر با عمر سه سال خود با نقطه ایده آل فاصله داریم تا سفر با مطالعه و با برنامه ریزی صورت پذیرد و باید دوره لازم خود را بگذراند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: بنابراین برای جاده مناسب و شناسایی و معرفی سایت‌های گردشگری برنامه‌های متعددی در حال انجام است تا دیگر مردم برای سفر فقط مناطق شمال را انتخاب نکنند.

رحمانی موحد درباره حضور 350 نفر از راهنمایان گردشگری خارجی در ایران توضیح داد: فهرستی از نیازهای این افراد گرفته شده است، شرکت‌ها و بانک‌ها نحوه همکار خود را فهرست کردند، در بخش اجرا نیز این مسئولیت با دبیرخانه کنوانسیون صورت می‌پذیرد، به هر حال این یک برنامه ملی و کشوری است و در ستاد پیگیری می‌شود.

وی درباره مشکلات گردشگری کشور از جمله سرویس‌های بهداشتی و نامناسب بودن خدمات برخی هتل‌ها با توجه ورود این تعداد راهنمایان گردشگری عنوان کرد: وقتی میزبانی از این گروه اعلام شد همین پتانسیل گردشگری کشور را پذیرفتند و مسلماً برای میزبانی از این گروه کارهای لازم در حال انجام است.

رحمانی موحد در پاسخ به سوالی دیگر درباره چالش‌های سفر در تعطیلات بلند عنوان کرد: مردم ترجیحاً مایلند در این ایام به سفرهای زیارتی به مانند مشهد بروند کما اینکه چند وقتی است که مردم سفرهای خود را حتی قبل از عید نوروز برای مشهد تنظیم می‌کنند که مسلماً اگر سفر مدیریت شود حتماً مردم در هزینه و تهیه بلیط شرایط بهتری خواهند داشت.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباه کمبود خدمات هتل‌ها به معلولان و همچنین استانداردسازی هتل‌ها و نرخ گذاری آنان توضیح داد: مشارکت و به خط کردن همه بخش‌های گردشگری را در راستای سیاست‌های نظام بخواهیم از سه سال قبل شروع کردیم و خوشبختانه توفیقاتی نیز به دست آوردیم، همچنین براساس شعار روز جهانی گردشگری با عنوان گردشگری برای همه و همه برای گردشگری، در روز 5 مهر انجمن‌های فعال در این حوزه را معرفی خواهیم کرد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: هزینه استانداردسازی برای هتل‌ها را بسیار کاهش دادیم و این شیوه نامه را به استانها نیز ابلاغ شده است ولی متاسفانه با تاسیسات انبوهی که لوح افتخاری دارند مواجه هستیم، و باید با ارائه آموزشهای لازم این استانداردسازی‌ها ارتقا یابد و هنوز به 50 درصد کار نیز نرسیدیم.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 19150

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر