مطالبی که قبل از لیزر باید بدانید

رئیس دومین کنگره لیزر در اورولوژی با اشاره به اینکه لیزر وسیله ای است که استفاده از آن می‌تواند خیلی مفید و در عین حال مضر باشد، گفت: عوارض استفاده نادرست از این دستگاه، می‌تواند غیرقابل برگشت باشد.

مطالبی که قبل از لیزر باید بدانید

گیلان خبر: محمدرضا رزاقی در آستانه برگزاری دومین کنگره لیزر در اورولوژی، اظهار داشت: در این کنگره، تازه‌ها و روش‌های جدید تشخیص و درمان بیماری‌ها با استفاده از لیزر، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

 

رئیس دومین کنگره لیزر در اورولوژی، استفاده صحیح و اصولی از لیزر در جراحی‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: مهمترین مسئله در هنگام استفاده از لیزر، شعاع تابش اشعه این وسیله است.

 

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه باید روش های صحیح استفاده از لیزر به همه همکاران آموزش داده شود، افزود: مهمترین مسئله در هنگام استفاده از لیزر، شعاع تابش اشعه این وسیله است.

 

رزاقی با اشاره به عوارض اشعه لیزر در صورت استفاده نادرست از این وسیله در فضایی نامناسب، اظهار داشت: ایمنی استفاده از لیزر می‌بایست حتماً رعایت شود.

 

رئیس مرکز تحقیقات لیزر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراقبت‌های لازم هنگام استفاده از لیزر در تشخیص و درمان بیماری‌ها را مورد تأکید قرار داد و افزود: در هنگام جراحی با لیزر می‌بایست به گونه ای عمل شود که سایر قسمت‌های بدن را تحت الشعاع قرار ندهد. ضمن اینکه، قدرت اشعه و شدت آن نیز می‌بایست حتماً مورد توجه پزشک باشد و در نهایت فاصله هم رعایت شود.

 

رزاقی در ادامه با عنوان این مطلب که نخستین خاصیت لیزر در گروه‌های جراحی برش است، گفت: استفاده از لیزر برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات در بیماران، نتیجه بخش است. همچنین برای رفع تنگی‌ها، و سنگ‌های دستگاه ادراری و...نیز استفاده از لیزر، کاربرد خوبی دارد.

 

رئیس دومین کنگره لیزر در اورولوژی، افزود: در سنگ شکنی کلیه باید توان و قدرت لیزر متفاوت از آن چیزی باشد که برای درمان پروستات و... استفاده می‌شود.


منبع: امینانه

کد مطلب: 20597

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر