دردسرهای شوخی «دایناسوری» با اسپیلبرگ شکارچی!

ماجرا از آنجا آغاز شد که «جی برنسکامب»، یکی از تصاویر پشت صحنه فیلم «پارک ژوراسیک» محصول 1993 را در صفحه فیس‌بوکش منتشر کرد.

دردسرهای شوخی «دایناسوری» با اسپیلبرگ شکارچی!

گیلان خبر : در اتفاقی باورنکردنی، نوشته برنسکامب جدی گرفته شده و در مدت زمانی نه چندان طولانی این عکس بیش از 33 هزار بار در فیس‌بوک به اشتراک گذاشته شد و هزاران کامنت در پی داشت که بخش اعظمی از نظردهندگان، اقدام به محکوم کردن این عمل استیون اسپیلبرگ کردند و مدلی که اسپیلبرگ با آن عکس گرفته بود را همچون کرگدنی کمیاب متصور شدند که یک شکارچی پس از قتل این گونه نادر و ضربه محکم به محیط زیست، از آنچه کرده خوشحال است!

واکنش‌ها نسبت به انقراض نسل یک دایناسور‌ 66 میلیون ساله آنقدر سنگین بود که برای هر ناظری تکان دهنده می‌نمود. یکی از کاربران که پستش هزاران لایک گرفته بود، تاکید کرده بود جنایتی که اسپیلبرگ انجام داده، هیچ فرقی با جنایتی که شخصی به خانه شما می آید و انجام می‌دهد، ندارد و در واقع به همین سرعت، این کارگردان صاحب نام به یکی از بدمن‌های فیلم‌هایش بدل شد! البته واکنش‌ها نسبت به آسیب زدن به گونه‌های جانوری و گیاهی در معرض انقراض طبیعی است اما وقتی این گونه میلیون‌ها سال پیش منقرض شده باشد، دیگر اوضاع طبیعی نیست!

یکی از کابران فیس بوک از استیون پرسیده: «چرا این حیوان نادر را کشتی؟» و دیگری نوشته: «نمی‌دانستم اسپیلبرگ شکارچی دایناسور است!». یکی دیگر از کاربران فیس‌بوک در زیر این عکس که ظاهراً مدل حیوان بازسازی شده کنار اسپیلبرگ در آن خیلی طبیعی به نظر می‌رسد، نوشته: «این استیون اسپیلبرگ است، کارگردان فیلم پارک ژوراسیک!» و دیگری در پاسخ نوشته‌است که «برایم مهم نیست او چه کسی‌است. نباید آن حیوان را می‌کشت.» و برخی دیگر با ابراز انزجار از اسپیلبرگ، تاکید کرده‌اند دیگر هیچ‌وقت فیلم‌هایش را تماشا نخواهند کرد!

 

 

«جی برنسکامب» پس از آنکه دریافت نمی‌تواند موج به راه افتاده را فرو بنشاند و مردم باور کرده‌اند که واقعاً اسپیلبرگ این غول مهربان که 66 میلیون سال پیش نابود شده را شکار کرده، به شوخی‌اش ادامه داد و با انتشار تصویری از فیلم «آرواره‌ها» ساخته 1975 که استیون اسپیبلبرگ در پشت صحنه بر روی مدل کوسه استفاده شده در این فیلم سوار شده، ابعاد دیگری از جنایات این شکارچی دایناسور را برای جماعت فاقد اطلاعات عمومیِ حداقلی عیان نماید!

«جی برنسکامب» زیر این عکس نوشته‌است: «لطفاً به شناسایی این قاتل بی‌رحم کوسه‌ها که به طور غیرقانونی حیوان می‌کشد کمک کنید. کوسه‌ها برای اکو-سیستم ضروری هستند و منطقه حفاظت شده آن‌ها در سواحل کالیفرنیا قرار دارد. اگر از محل یا هویت این فرد اطلاع دارید، هرچه زودتر مقامات را در جریان قرار دهید.» و طبیعتاً جماعتی که شکار یک دایناسور را باور می‌کنند، ماجرای کوسه را به سرعت باور می‌کنند و بعید نیست تا پای شکایت از اسپیلبرگ به واسطه جنایت‌های ضدمحیط زیستی‌اش نیز رفته باشند!

کریگ فرگوسن کمدین اسکاتلندی مشهور در هالیوود گفته است: «تو نمی‌توانی از یک نفر برای خودت قهرمان بسازی، تنها به خاطر چیزهایی که درباره او در اینترنت خوانده‌ای. اینترنت منبع اطلاعات نیست، بلکه منبع دروغ (اطلاعات اشتباه) است» اما در دنیای کنونی چگونه می‌توان این حقیقت را به یک باورعمومی بدل کرد که به هر اطلاعاتی برای تحلیل و تنظیم رفتارشان اکتفاء نکنند؟
 

کد مطلب: 2119

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر