خدمت جدیدی به منزل بیماران می‌آید

ک مسئول سازمان غذا و دارو از اجرای خدمتی جدید به بیماران خبر داد.

خدمت جدیدی به منزل بیماران می‌آید

گیلان خبر: امیر حسین جمشیدی در خصوص ارتقای خدمت‌رسانی و تکریم بیماران و افزایش دسترسی آنان به فرآورده‌های سلامت اظهار داشت: در اقدامی که از ایده تا عمل با همیاری گروه‌های تخصصی و علمی و با هدف تحقق دولت الکترونیک و اجرای ایده‌های فناورانه انجام شد; گام نهایی سامانه حامی را پیش خواهیم برد.

جمشیدی عنوان کرد: در طرح سامانه جامع برنامه‌ریزی تأمین و تحویل فرآورده‌های مورد نیاز بیماران متابولیک و رژیمی که تحت نام "سامانه حامی" معرفی شد؛ برنامه کاملی برای تشخیص تا تجویز فرآورده‌های متابولیک و رژیمی با سامانه‌های مختلف برخط کشور از قبیل پست و ثبت احوال فراهم آمده تا موقعیت بیمار و وضعیت حیاتش با اطلاعات دقیق میسر شود.

وی با اشاره به شناسه‌دار شدن تک تک بیماران pku با اجرایی شدن سامانه حامی بیان کرد: با ثبت پزشکان و درج تمامی نسخه‌ها به‌صورت برخط، امکان برآورد نیاز دقیق هر بیمار، چشم‌انداز صحیح نسبت به مصرف کنونی و نیز تأمین به‌موقع فرآورده‌ای مورد نیاز سال‌های آتی هم مهیا می‌شود.

جمشیدی عنوان داشت: فعالیت سامانه مبنی بر نسخه الکترونیکی است که توسط پزشک، ثبت می‌شود لذا به‌محض ورود اطلاعات فرآورده مورد نیاز، با برچسب اصالتی که به نام شخص بیمار تهیه شده است آماده ارسال به درب منزل وی می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به  اینکه به سرانجام رسیدن این مکانیزم، مستلزم همکاری حساب‌شده‌ای بود که پُست جمهوری اسلامی ایران با سازمان غذا و دارو انجام داد، تصریح کرد: در حال حاضر با قاطعیت می‌توانیم اعلام کنیم که فرآورده مورد نیاز بیمار حداکثر تا 72 ساعت در هر نقطه از کشور به‌سلامت تحویل وی می‌شود.

جمشیدی در بخش دیگری از سخنانش به پیش‌بینی‌های پیشگیرانه که برای جلوگیری از تخلفات وجود دارد، نیز پرداخت و عنوان کرد: علی‌رغم تمهیدات اندیشیده شده اگر در برخی موارد مرسوله از مسیر خود خارج شود شخص متخلف به‌آسانی قابل شناسایی است و وضعیت فرآورده را به‌راحتی می‌توان پیگیری کرد.

وی افزود: با الکترونیک شدن نسخه‌ها تحول بزرگی در حوزه تجویز و نظارت بر روند مصرف دارو ایجاد می‌شود به‌طوری که تمامی سوابق پزشکی بیمار به‌صورت الکترونیک ثبت می‌شوند و در هر نقطه از دنیا قابل دسترس باشد.

مدیر کل نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در آخر بیان کرد: پر بیراه نگفتیم که اگر بگوییم طراحی و اجرای این پروسه در دنیا کم‌سابقه بوده و نقش تعیین کننده‌ای  در منطقی کردن تجویز و مصرف دارو خواهد داشت.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 25233

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر