«ورزش سنگین» فاقد ارزش درمانی و نوعی خودکشی است

یک کارشناس طب سنتی با بیان اینکه ترک ناگهانی ورزش بسیار خطرناک است، گفت: ورزش سنگین یعنی ورزشی که بیش از حد معمول باشد، نه‌تنها ارزش درمانی ندارند بلکه یک نوع خودکشی محسوب می‌شود.

«ورزش سنگین» فاقد ارزش درمانی و نوعی خودکشی است

گیلان خبر: درباره ورزش اظهار داشت: ورزش ایجاد پلاکهای کلسترول را که باعث انسداد شریان‌ها و افزایش خطر بروز سکته قلبی و مغزی می‌شوند، کاهش می‌دهد.

مضرات ترک ناگهانی ورزش

به‌گفته علوی ترک ناگهانی ورزش و به‌ویژه ورزش‌های سنگین، بسیار خطرناک است؛ بسیار تجربه شده که این کار باعث افت شدید قوای بدنی و ظهور انواع بیماریها می‌شود.

مضرات ورزش سنگین

این کارشناس طب سنتی متذکر شد: در طب قدیم، ورزشهای سنگین، محدود به مواردی مثل کُشتی بود که علاوه بر اینکه موارد علمی در روش اجرای آنها لحاظ شده بود، در گزینش افراد هم دقت می‌شد و ضمن نهی افراد خشک‌مزاج (و به‌ویژه افراد صفراوی) از این‌گونه فعالیتها، اغلب، افراد دموی، با رعایت تمهیدات لازم، به آنها می‌پرداختند.

علوی تصریح کرد: حرکت بسیار زیاد، باعث گرم و خشک شدن بدن شده (افزایش صفرا), اخلاط بدن را متعفن می‌کند، همچنین حرکت زیاد موجب تحلیل بدن می‌شود, بدن رو به سستی رفته و ایجاد خفقان و غش می‌کند, ورزش سنگین یعنی ورزشی که بیش از حد معمول باشد، نه‌تنها  ارزش درمانی ندارند بلکه یک نوع خودکشی محسوب می‌شود.

مضرات سکون و بی‌تحرکی افراد

وی یادآور شد: حاصل بی‌تحرکی چاقی، لختی و سستی بدن، تنبلی، رکود ذهنی، افزایش امتلاء و تجمع اخلاط فاسد یا نپخته در بدن و... است؛ بی‌حرکتی موجب خفه شدن و خاموشی تدریجی حرارت غریزی می‌شود، در مقام مثال، حرارت غریزی بدن شخصی که تنبل و ساکن است، مانند آتشی که در آن دمیده نمی‌شود،کم‌کم رو به زوال می‌رود.

این کارشناس طب سنتی یادآور شد: سکون و بی‌حرکتی، در همه حالات، سرد‌کننده و رطوبت‌دهنده بدن است و در حقیقت موجب افزایش خلط بلغم در بدن می‌شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 26481

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر