«چاقی» در کمین مردانی که تنها غذا می‌خورند

نتایج به دست آمده از یک بررسی نشان داده است، مردانی که به تنهایی غذا می‌خورند، ۴۵ درصد بیش از دیگران در معرض چاقی و اضافه‌وزن قرار دارند.

«چاقی» در کمین مردانی که تنها غذا می‌خورند

گیلان خبر: نتایج به دست آمده از یک بررسی نشان داده است، غذا خوردن به تنهایی به سلامتی بدن آسیب می‌‌رساند و اگر مرد باشید، میزان آسیب نیز بیشتر است.

محققان دانشگاه سئول دریافتند، مردهایی که به تنهایی غذا می‌خورند، 45 درصد بیش از دیگران در معرض چاقی و اضافه‌وزن قرار دارند؛ آنها همچنین 64 درصد بیش از دیگران در معرض سندرم متابولیک هستند.

بنا به گفته محققان، سندرم متابولیک گروهی از عوامل خطر شامل چربی دور کمر، چاقی شکمی، فشار خون بالا، دیابت، تری‌گلیسیرید بالا و HDL (چربی خوب) پایین است که با هم رخ می‌دهند و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته و دیابت را افزایش می‌دهند.

بر اساس داده‌های موجود، بیش از 27 درصد خانواده‌های آمریکایی، یک نفره هستند و این میزان که از سال 1920 رشد یافته، از سال 2005 روند تندتری را طی کرده است.

پژوهشگران با مطالعه بر روی این موضوع که غذا خوردن به تنهایی تا چه حد می‌تواند به سلامتی زنان و مردان آسیب برساند، دریافتند، مردان در معرض خطر بیشتری به نسبت زنان هستند و با توجه به کاهش آمار ازدواج در اکثر کشورهای جهان و انتخاب تنهایی و تجرد، باید به این موضوع توجه ویژه‌ای کرد تا مانع افزایش آمار افراد مبتلا به سندرم متابولیک در جهان شد.

محققان دانشگاه دونگوک در کره جنوبی، برای رسیدن به این نتایج، 7 هزار و 725 بزرگسال را تحت بررسی قرار دادند و دریافتند خطر ابتلای زنان به سندرم متابولیک در مقایسه با مردان 29 درصد است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 37356

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر