پشت پرده درختی که میوه دختر می‌دهد! + عکس

به تازگی در فضای مجازی خصوصا در واتساپ و وایبر تصاویری منتشر و پخش شده است و در آن ادعا شده درختی در تایلند وجود دارد که میوه‌ای شبیه به دختر از این درخت به عمل می‌آید، و دولت تایلند خروج میوه این درخت را از تایلند ممنوع کرده

پشت پرده درختی که میوه دختر می‌دهد! + عکس

به گزارش گیلان خبر : جناب دکتر الشریف به تازگی در فضای مجازی خصوصا در واتساپ و وایبر تصاویری منتشر و پخش شده است و در آن ادعا شده درختی در تایلند وجود دارد که میوه‌ای شبیه به دختر از این درخت به عمل می‌آید، و دولت تایلند خروج میوه این درخت را از تایلند ممنوع کرده، لطفا درباره این شایعه بیشتر برای‌مان بگویید؟

بله متاسفانه؛ البته این ماجرا مربوط است ۲۵ سال قبل است و حالا دیگر تمام شده و حرفی از آن در تایلند زده نمی‌شود من تعجب کردم وقتی اخیرا تصاویر این درخت را با آن توضیحات عجیب در فضای مجازی دیدم.

به گزارش گیلان خبر ، ماجرا این است که در یکی از روستاهای شهر«پیچ بون» در شمال تایلند، می‌گفتند آنجا درختی روییده که میوه‌اش شبیه دختر است‌ به زبان محلی به آن «ناری پون» می گویند یعنی دختر، همین مسئله باعث شد تا خیلی از مردم بروند برای دیدن این درخت به آن منطقه

این ماجرا صحت دارد؟

از این دست دغل‌بازی‌ها و حقه‌بازی‌ها در تایلند زیاد است، عده‌ای سودجو و فرصت‌طلب به هر طریقی می‌خواهند مردم را فریب بدهند. این درخت هم یکی از چنین موارد است که میوه‌هایش در هنگام رشد به وسیله قالب‌گیری به این شکل شده‌اند؛‌ عده‌ای می‌گفتند میوه‌هایش مصنوعی و ساختگی است که به درخت چسبانده‌اند البته فقط تصاویری از درخت و میوه‌هایش پخش شد که تنها همانجا می‌باشد و جای دیگری از این درخت دیده نشده است.

این کارها توسط چه کسانی انجام می‌شود؟

در تایلند بودایی‌‌ها زیاد هستند و آیین بودا رواج دارد؛ برای همین عده‌ای از روحانیون بودایی برای سوءاستفاده از مردم شیادی می‌کنند و با چنین کارهایی می‌خواهند هم خود را مطرح کرده باشند و هم پولی به جیب بزنند اما بسیاری از روحانیون بودایی‌ها هم نسبت به چنین کارهایی انتقاد دارند و مخالف هستند.

آیا دولت مانع چنین حقه‌بازی‌هایی نشده است تا بخواهد این درخت که مصداق شیادی است را قطع کنند و مانع چنین فعالیت‌هایی بشود؟

نه متاسفانه در تایلند تا زمانی‌که کاری یا برنامه‌های به تخت و تاج حکومت ضرر نرساند و خطری نداشته باشد هیچ مانعی برایش نیست و کاری به کارشان ندارند و مانع چنین عوام‌فریبی‌هایی نمی‌شوند
 

 

آیا رسانه‌ها برای روشنگری مردم و اطلاع‌رسانی فعالیتی دارند؟

به دلیل این‌که در تایلند آزادی عمل وجود دارد‌ تا هنگامی که به دولت ضرر نرساند رسانه‌ها هم در این زمینه چندان فعال نیستند البته آن زمان به‌قدری شایعه زیاد بود که شبکه سوم تلویزیون دولتی تایلند برنامه‌ای پخش کرد و رسما اعلام نمود؛ اینها همه حقه‌بازی است و صحت ندارد اما باز هم عده‌ای از مردم  سراغ درخت می‌رفتند تا شفا بگیرند‌ و مشکلاتشان برطرف شود.

به نظر شما آیا برای جذب توریست و مطرح شدن چنین کاری می‌کنند؟

نه؛ اصلا این منظور را هم نداشته‌اند زیرا درختی که دستکاری شده است در یکی از روستاهای دورافتاده تایلند است که چندان شناخته شده نیست و آنها صرفا برای فریب مردم و سوءاستفاده از آنها این کار را کردند تا پولی به جیب بزنند.

 

 

قالبهای رایج در بازار تایلند
 

 

آیا نمونه‌های دیگری هم دراین زمینه بوده است؟

بله؛متاسفانه در تایلند چنین مواردی زیاد است هربار می‌شنویم که فلان پدیده غیرطبیعی و عجیب وجود دارد و بااستفاده از جهل و بی‌اطلاعی مردم و فقر فرهنگی این برنامه‌ها را می‌چینند؛ از این‌گونه اتفاقات در تایلند زیاد است که همه به دلیل جهل و بی‌اطلاعی مردم رونق گرفته است

کد مطلب: 5473

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر