سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان خطاب دانشجویان:

اگر برای اشتغال به دولت امید بسته اید، این امید برآورده نمی شود

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان خطاب به دانشجویان گفت: اگر برای اشتغال به دولت امید بسته اید، این امید برآورده نمی شود

گیلان خبر: سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان خطاب به دانشجویان گفت: اگر برای اشتغال به دولت امید بسته اید، این امید برآورده نمی شود

به گزارش گیلان خبر یونس رنجکش به مناسبت هفته اجتماعی در مراسم جشن ورودی دانشجویان جدید دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان افزود: بر خلاف تصوراتی که برخی دارند بازار کسب و کار باید تولید شود و این نیروی انسانی ماهر است که بازار کار تولید میکند.

وی ادامه داد: از مهمترین مشکلات اجتماعی جامعه بیکار فارغ التحصیلان دانشگاهی است که به دلیل نداشتن مهارت در شناخت ورودی به بازار کار بر اساس آموخته های خود، قادر به حضور  در کسب و کار نیستند.

به گفته وی، چالش های ناشی از عدم مهارت در ایجاد یا به دست آوردن  شغل از مهمترین مشکلات اجتماعی فارغ التحصیلان در جامعه است که در صورت نادیده گرفته شدن می توان به تهدیدات مختلف تبدیل شود.

رنجکش ااضافه کرد: فارغ التحصیلان و  و دانشجویان باید بدانند که اگر  تنها به قرار گرفتن در حوزه اشتغال های دولتی امید  بسته اند این امید برای همه برآورده نمی شود چون دولت توان آن را با منابع محدودی ندارد.

وی تاکید کرد: دانشجویان برای ورود به عرصه کار باید از زمان حضور در دانشگاه بهترین استفاده را در تجربه اندوزی داشته باشند و همزمان با تحصیل در اندیشه شغلی مورد نظر و آشنایی و قرار گرفتن در فضای آن باشند.

 

کد مطلب: 10468

ارسال نظر

انتخاب سردبیر