حفظ سرمایه ای اجتماعی باید به یک دغدغه عمومی تبدیل شود

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: با تولید و حفظ و صیانت از سرمایه های اجتماعی جامعه یک وظیفه و تکلیف اجتماعی است که همه باید نسبت به آن حساس باشیم.

گیلان خبر: سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: با تولید و حفظ و صیانت از سرمایه های اجتماعی جامعه یک وظیفه و تکلیف اجتماعی است که همه باید نسبت به آن حساس باشیم.

به گزارش گیلان خبر به نقل از روابط عمومی جشنواره یونس رنجکش در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی عکس سرمایه  اجتماعی افزود:  به دلیل تغییرات ایجاد شده در سبک زندگی و گرایش ها و رویکرد های فردگریانه در جامعه شاهد  از بین رفتن بسیاری از سرمایه های اجتماعی هستیم که نیاز به تغییر در روند فعلی است.

وی یاد آور شد. موضوع حفظ سرمایه ای اجتماعی باید به یک دغدغه عمومی تبدیل شود و باید از ظرفیت ها در این زمینه بهره مند شد.

وی ادامه داد: از اینکه یک سازمان مردم نهاد که خود نیز سرمایه های اجتماعی است این دغدغه را دارد  که بخواهد فعالیتی در این راستا داشته باشد ستودنی است و جای  بسی خوشحالی دارد که برای حفظ  و صیانت از ارزش ها و  سرمایه های اجتماعی از  ابزار و هنر و هنرمندان عکاس بهره می گیرد که آنان هم از سرمایه های اجتماعی هستند.

رنجکش تاکید کرد: هنرمندان می توانند از دریچه هنر خود که بر گرفته از خلاقیت است موضوعاتی چون سرمایه های اجتماعی را در الویت کارهای خود قرار دهند و پیامی را که باید به جامعه انتقال یابد منتقل کنند.

وی افزود: داشتن هنرمندان مسوولیت پذیر، جامعه ای پویا رفتارهای صحیح انسانی، اخلاق گرا بودن، احترام به حقوق دیگران  و حفظ حرمت ها و ارزش های دینی، حفظ محیط زیست و صدها موارد دیگر نمونه ای از سرمایه هایی است که در جامعه به آن نیازمندیم و باید در حفظ و باز تولید آن تلاش کنیم تا جامعه ای پویا و توسعه یافته داشته باشیم.

دومین جشنواره ملی  عکس سرمایه اجتماعی از سوی موسسه مردم نهاد سبزکاران در گیلان برگزار شد . در این مراسم از برگزیدگان آن تقدیر به عمل آمد.

 

کد مطلب: 12077

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر