افزایش جذب گردشگران به گیلان مستلزم تطابق با استانداردهای روز دنیاست

معاون اداره میراث فرهنگی و گردشگری گیلان بر ضرورت بروز رسانی دانش تخصصی مدیران و کارکنان تاسیساتی گردشگری گیلان تاکید نمود و خاطرنشان کرد: کیفیت ارائه خدمات با استانداردهای روز دنیا در جذب گردشگران نقش موثری دارد.

گیلان خبر: معاون اداره میراث فرهنگی و گردشگری گیلان بر ضرورت بروز رسانی دانش تخصصی مدیران و کارکنان تاسیساتی گردشگری گیلان تاکید نمود و خاطرنشان کرد: کیفیت ارائه خدمات با استانداردهای روز دنیا در جذب گردشگران نقش موثری دارد.

 به گزارشگیلان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، استان گیلان با توجه به وجود آب و هوای معتدل، دریا، ساحل شنی، کوه و جنگل از قابلیت‌های بسیاری در جذب گردشگر برخوردار است.

صنعت گردشگری در عصر حاضر به طرف فعالیت‌های تخصصی حرکت کرده و گردشگری ورزشی، سلامت، مذهبی و ... مورد توجه ویژه است و جذب گردشگران در حوزه‌های مختلف نیازمند وجود اقامتگاه‌ها، مسافرکاشانه‌ها و هتل‌ها مطابق با استاندارد جهانی است و این امر با آموزش کارکنان و به‌روز کردن کیفیت ارائه خدمات به گردشگران تحقق پیدا می‌کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه امروزه اهمیت گردشگری بر کسی پوشیده نیست اظهار کرد: صنعت گردشگری گسترده شده و دنیا نسبت به این موضوع دارای رویکرد است.

حمید آذرپور به سرعت حرکت صنعت گردشگری در عصر حاضر اشاره کرد و افزود: فعالیت و کیفیت ارائه خدمات باید مناسب با پیشرفت صنعت گردشگری ارتقا پیدا کند.

وی با بیان اینکه گیلان دارای سابقه تاریخی گردشگری است، تصریح کرد: گردشگری استان را باید ارتقا دهیم تا بتوانیم از بازار جهانی این صنعت استفاده کنیم.

آذرپور گردشگری را صنعتی فراگیر، تاثیرگذار و متاثر از دیگر فرآیندها خواند و بیان کرد: عامل تطبیق مکان‌های اقامتی گیلان با استانداردها آغاز شده اما نسبت به دیگر استان‌ها دارای حرکت کندی است.

این مسئول با تاکید براینکه استاندارسازی اقامتگاه‌ها در راستای توسعه گردشگری انجام می‌شود، یادآور شد: فصل پاییز و زمستان به دلیل کاهش ورود جذب گردشگران فرصت مناسبی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی کارکنان واحدهای پذیرایی، اقامتگاه‌ها و هتل‌ها در استان است.

وی خواستار بروز شدن علم مدیران و کارکنان تاسیساتی گردشگری در گیلان شد و خاطرنشان کرد: کیفیت ارائه خدمات با استانداردهای روز در جذب گردشگران حائز اهمیت است.

 

کد مطلب: 12420

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر