اعتراض جوانان عاشورایی آستارا به هیات اجرایی انتخابات مجلس

جوانان عاشورایی بندر آستارا با صدور بیانیه ای ضمن اعتراض به عمبلکرد هیات های اجرایی انتخابات مجلس، حمایت کامل خود را از شورای نگهبان و هیات های نظارت اعلام کردند.

گیلان خبر: جوانان عاشورایی بندر آستارا با صدور بیانیه ای ضمن اعتراض به عمبلکرد هیات های اجرایی انتخابات مجلس، حمایت کامل خود را از شورای نگهبان و هیات های نظارت اعلام کردند.

متن کامل این بیانیه که یک نسخه از آن به گیلان خبر ارسال شده است به شرح زیر است:

بسمه تعالی

با درود و سلام به روان پاک و ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و آرزوی سلامتی برای جانشین خلفش رهبر مقاومت جهان، ولی امر مسلمین جهان، حضرت امام خامنه ای (مدظله) و با درود و سلام به روان پاک و ملکوتی صدها هزار لاله به خون خفته که از همه داشته هایشان گذشتند و عند ربهم یرزقون شدند و رفتند تا ما استوار بمانیم .  آنهایی که رفتند از ما خواسته ایی داشتند که آنهم در راستای فرمان اماممان بود که نگذارید انقلاب به دست نا اهلان و نامحرمان بیفتد . و برای اینکه آسیبی به انقلاب نرسد پشتیبان از ولایت فقیه باشید.

با ذکر این مقدمه وارد بحث اصلی می شویم .

آری ایام ایام داغ انتخابات است . انتخاباتی که حساسیتش به مراتب بیشتر از انتخاباتهای گذشته است . چون از طرفی هم در آن خبرگان ملت انتخاب خواهند شد و هم مجلس که در راس امور است در آن شکل خواهد گرفت. و این انتخابات یک نگهبان دارد که حافظ قانون اساسی است و حتی دشمنانمان هم همانند فوکویامای صهیونیست می گویند که زره ولایت فقیه شورای نگهبان است . اما در ماههای اخیر همین نهاد حیاتی انقلاب اسلامی مورد هجمه های فراوانی از سوی دشمنان قرار گرفته . ولی ملت همیشه می دانند که در کجا باید حضور داشته باشند و به حق پشتیبان شورای نگهبان بوده اند ، هستند و خواهند بود.

ما جوانان عاشورایی بندر مرزی آستارا نیز در این مسیر یعنی مسیر رشد و تعالی انقلاب اسلامی تا زمان موعود تحویل علم مقاومت به دست صاحب اصلی آن که آرزوی آن  داریم که این عمل با دستان حضرت سید علی (روحی فدا) صورت پذیرد ، پشتیبان انقلاب اسلامی خواهیم بود و در همین راستا دست و پای هر شخص و هر مقامی را که بخواهد تعدی به شورای نگهبان داشته باشد را با اذن خدا و زیر سایه ولایت مولا سیدعلی (روحی فدا) قلم خواهیم نمود.

در مسیر انتخابات هم با پیروی از فرمان حضرت امام خامنه ای (مدظله) بر جوانان مومن و انقلابی ایران اسلامی مبنی بر مطالبه گری و نقد مسئولین ، با انجام برخی اقدامات دچار نگرانی هایی شده ایم که به اختصار به آنها اشاره می کنیم.

 اولا در مرحله احراز صلاحیتها توسط هیئت اجرایی در استانمان و خاصه در شهرستان شاهد اتفاق بی نظیری بودیم که در آن برای مثال هر 33 نامزد حوزه انتخابیه آستارا تایید شدند . با توجه به آنکه در خصوص برخی ها همگان یقین دارند که آنها دارای سوابقی هستند که با وجود آن سوابق نمی توانند صلاحیت حضور در میدان انتخابات به عنوان نامزد را داشته باشند که جهت حفظ حرمتها به مصادیق اشاره نمی کنیم. اما در کمال ناباوری آنها تایید شدند. برخی در پاسخ می گویند که ما بر استعلامات چهارگانه استناد نمودیم که بر فرض درست بودن این امر ، بر اساس نص صریح قانون انتخابات و دستورات وزیر محترم کشور ، تحقیقات محلی را حق هیئت اجرایی می داند و این حق الناس است که بر گردن هیئت اجرایی بود و با این اقدام یعنی صرف استناد به استعلامات چهارگانه ، این حق از مردم توسط هیئت اجرایی ضایع گردیده.

 ثانیا از طرفی با این عمل زحمت هیئت نظارت افزایش می یابد به طوریکه تمامی بار احراز صلاحیتها به تنهایی به گردن این نهاد ارزشمند خواهد افتاد و این نیز می تواند تبعات جبران ناپذیری داشته باشد.

با این تفاسیر ما جوانان عاشورایی شهرستان مرزی بندر آستارا در کنار مردم بافرهنگ آستارا اعلام می داریم که حامی و پشتیبان شورای محترم نگهبان (هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان و استان) هستیم و خواهیم بود تا احراز صلاحیتها که به فرموده اماممان حق الناس می باشد، تمام کمال ادا گردد و از شورای محترم نگهبان خواهشمندیم همچون تمام 37سال گذشته برگ زرین دیگری  با قاطعیت خود در دفتر انقلاب ثبت نمایند و با اقدام انقلابی خود امید را در دلهای مردم انقلابی ایران اسلامی زنده کنند. انشا ا...   .

جوانان عاشورایی شهرستان مرزی بندر آستارا

کد مطلب: 12432

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر