معاون استاندار گیلان:

دستگاه ها از اقدامات جزیره ای پرهیز کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان گفت: دستگاه های فرهنگی و اجتماعی استان برای دستیابی به اهداف توسعه فرهنگی و اجتماعی باید برنامه محور حرکت کنند.

گیلان خبر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان گفت: دستگاه های فرهنگی و اجتماعی استان برای دستیابی به اهداف توسعه فرهنگی و اجتماعی باید برنامه محور حرکت کنند.

به گزارش گیلان خبر محمد احمدی پور در کمیسیون تخصصی اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان افزود: داشتن برنامه می تواند سطح مشارکت های مردمی را در همراهی های  فرهنگی و اجتماعی بالا ببرد.

وی ادامه داد: برای رفع نگرانی های اجتماعی در جامعه باید تلاش کنیم با برنامه ریزی های درست و منطقی با پدیده ها برخورد شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری یادآور شد: تحقق این شعار بستگی به حضور همه دستگاه های اجرایی در پای کار دارد.

وی با تاکید بر اهمیت مباحث اجتماعی و فرهنگی در جامعه گفت: باید تلاش کنیم همزمان در تحقق رفع مشکلات اقتصادی در حوزه های اجتماعی  و فرهنگی هم اقدامات عملی داشته باشیم.

احمدی پور اضافه کرد: حوزه اجتماعی یک حوزه متفاوت با حوزه های اقتصاد و سیاست است و اگر در این حوزه ها رقابت ها شکل دهنده فرایند آن است در حوزه اجتماعی باید تلاش کنیم تا همگرایی ها و رفاقت ها را بیشتر کنیم تا از این طریق با مشارکت مردم به کاهش آسیب ها و پیشگیری از آن ها بپردازیم.

 وی یاد آور شد در برنامه ریزی ها از سوی دستگاههای فرهنگی و اجتماعی باید طوری رفتار شود تا تصمیم گیران بتوانند بر مبنای آن تصمیمات مهم بگیرند و اثرگذاری ایجاد شود.

یونس رنجکش سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان و دبیر کارگروه تخصصی  اجتماعی و فرهنگی این استان هم با اشاره به تدوین برنامه های جامع و زمانبندی شده از سوی دستگاههای عضو کارگروه در سال 95 خواستار همگرایی بیشتر مدیران در حوزه های فرهنگی و اجتماعی شد.

وی به وجود آسیب های مختلف در حوزه اجتماعی و فرهنگی اشاره و تاکید کرد برای پیشگیری و مقابله با آسیب ها باید برنامه داشت.

وی یاد آور شد: یکی از برنامه های جدی در سال جاری اجرای طرح پیشگیری از طلاق است اجرایی خواهد شد.

وی بر ضرورت کار کارشناسی برروی برنامه های فرهنگی و اجتماعی در استان تاکید کرد و افزود: خواستار پرهیز از اجرا و اقدامات جزیره ای توسط دستگاههای مسئول شد.

در این جلسه برخی از مدیران دستگاههای اجرایی گزارشی از عملکرد سازمانهای مربوطه خود و برنامه های پیشنهادی سال 95 را ارائه کردند.

کد مطلب: 14333

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر