رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان عنوان نمود:

در سالهای اخیر گیلان کمترین میزان تعطیلی واحدهای تولیدی را داشته است!!

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از برنامه های جدید و سازنده دولت در قالب کارگروه رفع موانع تولید در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی خبر داد.

گیلان خبر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از برنامه های جدید و سازنده دولت در قالب کارگروه رفع موانع تولید در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی خبر داد.

به گزارش گیلان خبر به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت گیلان علی منتظری گفت: در همین زمینه بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی مطرح شده در کارگروه مذکور در استان رفع شده و برخی از مشکلات واحدهای تولیدی دیگر نیز در حال پیگیری جدی می باشد و در مجموع روند رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی در استان در سالهای اخیر بهبود چشمگیری یافته است.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر علی رغم وجود برخی از مشکلات و سختی های حوزه صنعت در کشور، استان گیلان جزء استان هایی است که شاهد کمترین میزان تعطیلی واحدهای تولیدی بوده است و تمامی تلاش مسئولان مرتبط با این حوزه بویژه استاندار محترم گیلان  معطوف به جلوگیری از بروز بحران در حوزه تولید و نیز رفع مشکلات واحدهای تولیدی بوده است.

منتظری افزود: در سال گذشته علی رغم تمامی مسائل، میزان سرمایه گذاری صنعتی صورت گرفته در استان گیلان بالغ بر 718 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال پیش تر از آن بیش از 60 درصد رشد داشته است.

وی همچنین گفت: میزان سرمایه گذاری جوازهای تاسیس صادره در استان در سال 94 با رشد خیره کننده ای نسبت به سال های قبل از آن به رقم بالغ بر 72 هزار میلیارد تومان رسیده که این امر نشانگر افزایش قابل توجه تمایل و رغبت به سرمایه گذاری صنعتی در استان می باشد و مهمترین دلیل آن نیز مساعد بودن فضای کسب و کار در گیلان و فراهم سازی بسترها و زیرساختهای لازم در این استان می باشد.

وی خاطر نشان کرد: استان گیلان در سال 94 از لحاظ میزان سرمایه گذاری صورت گرفته صنعتی حائز رتبه دهم کشوری و از نظر میزان سرمایه گذاری براساس جوازهای تاسیس صنعتی صادره که بیانگر میزان تمایل به سرمایه گذاری در این بخش می باشد حائز رتبه چهارم کشوری گردیده است.

منتظری تصریح کرد: آمارهای ذکر شده در منابع رسمی مرتبط بویژه آمار منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجلس شورای اسلامی موجود می باشد و کاملا براساس مستندات موثق بیان گردیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به مشکلات برخی واحدهای تولیدی استان از عزم جدی استاندار محترم گیلان و مسئولان استان و پیگیری و تلاش مستمر آنان در راستای جلوگیری از توقف فعالیت واحدهای تولیدی و رونق روزافزون تولید و ایجاد اشتغال پایدار در استان خبر داد.

وی تصریح کرد: وضعیت برخی واحدهای دارای مشکل در استان که از سالهای قبل دچار مشکلات و فراز و نشیب بوده اند از جمله شرکت های زیر مجموعه گروه امیر منصور آریا نظیر آهن فولاد لوشان - که تحت نظر قوه قضاییه به فعالیت می پردازند- در کارگروه های مرتبط با موضوع در استان بصورت مستمر در حال پیگیری     می باشد و تمامی تمهیدات لازم جهت جلوگیری از تعطیلی این شرکتها و حفظ اشتغال آنها در نظر گرفته شده است و در این زمینه استاندار محترم گیلان مذاکرات و مکاتبات مؤثری را با بخشهای ذیربط در قوه محترم قضاییه داشته اند و پیگریهای جدی از سوی ایشان صورت گرفته است و در حال حاضر بسیاری از واحدهای مجموعه یاد شده، به گردونه تولید مراجعت و در آینده نزدیک نیز تمامی واحدها وارد مدار بهره برداری خواهند شد و مشکلات شرکت آهن و فولاد لوشان نیز به زودی مرتفع خواهد شد.

وی افزود: با توجه به تاثیر مستقیم برخی اظهارات و اقدامات بر فضای مناسب جهت جذب و استمرار فعالیت سرمایه گذاران در استان گیلان، درخواست ما از تمامی دلسوزان و چهره های شاخص سیاسی و فرهنگی استان این است که با اطلاعات دقیق و موثق و با در نظر گرفتن اهمیت همدلی و همزبانی در توسعه هر چه بیشتر استان در حوزه های اقتصادی در این زمینه مطالب خود را بیان نمایند و در این راستا این سازمان برای ارائه آمار دقیق تر و همفکری درباره رفع مشکلات و کمک به توسعه روزافزون استان با راهکارهای مناسب اعلام آمادگی نموده و از یاری تمامی دلسوزان و صاحب نظران در این زمینه استقبال می نماید و اعتقاد ما بر این استوار است که همگی با همدلی و دلسوزی، تمام تلاش خود را برای رشد و توسعه هرچه بیشتر استان و کمک به مسئولان برای تحقق این امر به کار بندند.

منتظری در خاتمه خاطر نشان کرد: ضمن احترام به دیدگاه کارشناسان و صاحب نظران دلسوز، در عین حال معتقدیم برخی اظهار نظر های افراد غیر متخصص با نگاه غیر کارشناسی و صرفاً براساس گفته ها و شنیده ها، ثمری برای توسعه استان نخواهد داشت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان آمادگی دارد ضمن پاسخگویی به همه اظهارات، اطلاعات و آمار دقیق را در اختیار قرار دهد.

کد مطلب: 16057

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر