گیله اؤجا به ایستگاه دوم رسید

شمارۀ دوم ماهنامۀ گیله اؤجا خرداد ۱۳۹۵ منتشر شد.

گیلان خبر: شمارۀ دوم ماهنامۀ گیله اؤجا خرداد ۱۳۹۵ منتشر شد.

سرمقالهٔ این شماره با عنوان میرزاکوچک، درفش روشن جنگل، به سالروز اعلام جمهوری شورایی در گیلان و لغو سلطنت می‌پردازد. و در ادامه گزارشی از شلاق زدن کارگران معترض معدن طلای آق‌درۀ تکاب، شعری از محمود بهشتی لنگرودی و گزارش اعتصاب غذای وی و جعفر عظیم‌زاده و... گزارشی از وضعیت معیشتی وخیم کارگران و مزدبگیران در برابر حقوق‌های میلیاردی مدیران و مسؤلین، گزارش‌هایی از معوقات مزدی و اعتصابات کارگران چوکای تالش، شهرداری لوشان، و بحرانها وتعطیلی کارخانه‌های ایستک رشت، کاشی خزر، عمران البرز، قطعات بتونی گیلان و داماش و سایر خبرهای کارگری، همراه با گزارش خصوصی سازی‌ و واگذاری‌های مخابرات، آموزش و پرورش، شیلات، دخانیات گیلان و اماکن فرهنگی استان و دیگر خبرهای اجتماعی را می‌توانید مطالعه کنید.

به مناسبت ۱۶ خرداد و اعلام جمهوری شورائی گیلان نیز متن مرامنامۀ انقلاب جنگل، نیز در این شمارۀ اؤجا منتشر شده است.

آموزش زبان گیلکی، شعر میرزا از شیون فومنی، همراه با داستانهایی به زبان گیلکی از هادی غلام دوست، و حبیبۀ جمشیدی بهمبری، از دیگر مطالب خرداد ماه اؤجا است.

همچنین پرونده‌هایی دربارۀ مقاوله نامۀ ممنوعیت و محو بدترین اشکال کار کودک و وضعیت چای گیلان را همراه با مقالاتی دربارۀ محیط زیست و منطقۀ آزاد انزلی و گزارشی از وضعیت قضائی و زندانهای گیلان و مناسبتهای تقویم دیلمی دیا ما، از دیگر مطالب منتشر شده در شمارۀ دوم گیله اوجا هستند.

گیله اؤجا در بیست صفحه، به قیمت ۱۰۰۰ تومان در دسترس علاقمندان قرار دارد.

پیش از این دو شمارۀ دیگر گیله اؤجا در بهمن و اسفند ۹۴ و شمارۀ اول، اردیبهشت ماه امسال منتشر شده است.

کد مطلب: 16097

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر