باید شرایط بهتری برای فعالیت تشکل های اجتماعی فراهم کنیم

سرپرست اداره کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از بررسی مشکلات مالیاتی سازمانهای مردم نهاد با حضور کارشناسان اداره کل امور مالیاتی و اعضای سمن های گیلان خبر داد.

گیلان خبر: سرپرست اداره کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از بررسی مشکلات مالیاتی سازمانهای مردم نهاد با حضور کارشناسان اداره کل امور مالیاتی و اعضای سمن های گیلان خبر داد.

به گزارش گیلان خبر به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان یونس رنجکش عصر امروز گفت: دومین جلسه شورای مشورتی سازمانهای مردم نهاد با توجه به درخواست اعضای این سازمانها برای رفع مشکلات مالیاتی آنها به این امر اختصاص داشت.

وی اضافه کرد: در این جلسه مشکلاتی را که سازمانهای مردم نهاد در خصوص چگونگی پرداخت مالیات داشته اند مطرح و از سوی کارشناس اداره کل مالیاتی توضیحات و راهنمایی هایی ارائه شد.

وی یادآور شد : در این جلسه همچنین مقرر گردید که کلیه مواردی که سازمانهای مردم نهاد در زمینه پرداخت مالیات با آنها روبرو هستند به صورت مکتوب در اختیار اداره کل امورمالیاتی قرار گرفته تا از این طریق راهنمایی های مناسب برای رفع آنها انجام شود.

دبیر هیات نظارت بر عملکرد سازمانهای مردم نهاد استان گیلان با تاکید بر اینکه این سازمان ها دارای فعالیت داوطلبانه و خیریه هستند اظهار داشت باید تلاش کنیم تا شرایط بهتری برای فعالیت تشکل های اجتماعی فراهم شود.

رنجکش گفت : با توجه به رویکرد مثبت دولت نسبت به فراهم سازی شرایط مناسب برای تشکل های اجتماعی گاهی برخی قوانین و تفسیر آن توسط کارشناسان مربوطه موجب مشکلاتی در چگونگی فعالیت سمن ها می شود که می توان با تعامل و اجرای صحیح قوانین آنها را برطرف کرد.

وی افزود: اجرای قوانین بر همه واجب است اما برای ایجاد مشوق های لازم برای حضور افراد جامعه در فعالیت های اجتماعی و برخورداری از کمک های آنان در جامعه برای پیشبرد اهداف می بایست با راهنمایی درست کارشناسان دستگاههای اجرایی زمینه ایجاد ترغیب آنان را در کارهای عام المنفعه فراهم کرد .

در این جلسه همچنین مقرر گردید نماینده ای از سوی استانداری برای حضور در شورای حل اختلاف اداره کل مالیاتی در راستای پیگیری مشکلات تشکل های اجتماعی معرفی شود.

 

کد مطلب: 16214

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر