مدیر کل کتابخانه های گیلان:

14 کتابخانه عمومی در حال احداث در سراسر استان گیلان

مدیر کل کتابخانه های استان گفت: در سه سال گذشته تعداد کتابخانه‌های گیلان به 100 کتابخانه افزایش یافت و بنا داریم در راستای سند سیاست‌ها و شاخص‌های سال 95 نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور کتابخانه‌های عمومی به پاتوقی برای خواندن و ارائه خدمات مبتنی بر محوریت فضای کتابخانه تبدیل شود.

به گزارش گیلان خبر امیر محمدپور در نشست انجمن کتابخانه های استان گیلان که با حضور استاندار این استان برگزار شد، افزود : در استان گیلان در حال حاضر 14 پروژه عمرانی در بخش  کتابخانه ها  در حال ساخت است که کتابخانه‌ی مرکزی رشت به عنوان بزرگترین کتابخانه‌ی شمال ایران شاخص‌ترین آن است.

وی با بیان اینکه از سال 83 تا 93 بطور میانگین سالانه 370 میلیون تومان به مجری پروژه که اداره کل راه و شهرسازی است اختصاص می‌یافت گفت : پس از سفر دولت تدبیر و امید به گیلان فقط در سال گذشته یک میلیارد و 350 میلیون تومان اختصاص یافت. مدیر کل کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت : ساخت کتابخانه‌ی مرکزی رشت 58 درصد پیشرفت کار دارد.

دبیر استانی ششمین جشنواره‌ کتابخوانی رضوی در گیلان گفت : مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های فرهنگی استان در این جشنواره بسیار مطلوب و قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه تا آبان ماه سال گذشته 50 درصد از کتابخانه‌ها فضای مستقل کودک داشتند عنوان کرد: اکنون تمام کتابخانه‌های استان فضای مستقل برای کودکان دارند.

در پایان این نشست همچنین استاندار گیلان در بزرگترین جشنواره کتابخوانی کشور "ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی" شرکت کرد.

ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) همزمان با دهه کرامت با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با حضرت امام رضاَ(ع) و شناسایی، معرفی و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی مرتبط با فرهنگ رضوی با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

 

کد مطلب: 16935

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر