تهیه طرح های جامع شهری در شهرهای استان گیلان

خدیجه انشاء مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گیلان از تهیه طرح های شهری در شهرهای استان گیلان خبر داد.

گیلان خبر: خدیجه انشاء مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گیلان از تهیه طرح های شهری در شهرهای استان گیلان خبر داد.

به گزارش گیلان خبر به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی استان گیلان مهندس خدیجه انشاء مدیر شهرسازی و معماری با اعلام این خبر گفت : از 52 شهر استان گیلان 27 طرح جامع و تفصیلی مصوب بوده که سالهای جاری تهیه – تصویب و ابلاغ گردیده و ملاک عمل شهرداری ها می باشد .

انشاء افزود : 10 طرح جامع که مصوبه شورای برنامه ریزی استان می باشد شامل خشکبیجار – رودبنه – اسالم – گوراب زرمیخ - صومعه سرا – سیاهکل – منجیل – رستم آباد – لنگرود و کوچصفهان که در هفته های اخیر بازدید توسط اعضای کمیته فنی شورایعالی معماری شهرسازی صورت گرفته در مرحله تصویب نهایی و ابلاغ مدارک می باشد.

مدیر شهرسازی و معماری در ادامه گفت : طرح جامع – تفصیلی شهر های اطاقور ، لیسار ، ماسال ، جیرنده ، توتکابن ، پره سر ، چابکسر ، واجارگاه ، لولمان و رودسر با پیشرفت 80% در دست تهیه می باشد و شهر های آستارا و کومله هم به تازگی عقد قرارداد برای پهنه طرح جامع گردیده اند .

مهندس انشاء در پایان گفت : تعیین کاربری ، نحوه استفاده از اراضی تعیین محدوده و حریم شهر ، سطوح خدمات عمومی شهر، تعیین میزان تراکم جمعیت و تنظیم ، طراحی شبکه معابر اصلی شهر و ... از اهداف مهم تهیه طرح های جامع – تفصیلی می باشد .

گفتنی است از اقدامات مهم در دست اجرای این مدیریت تهیه طرح تفصیلی رشت است که از مناطق 5 گانه 2 منطقه و ضوابط مربوطه تصویب و ملاک صدور پروانه است و 3 منطقه دیگر همه مراحل نهایی تصویب را می گذرانند .

 

کد مطلب: 17886

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر