کاهش آسیب های اجتماعی چون طلاق یک مطالبه ملی است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بر ضرورت اجرایی شدن طرح ملی کنترل و کاهش طلاق در استان تاکید کرد.

گیلان خبر: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بر ضرورت اجرایی شدن طرح ملی کنترل و کاهش طلاق در استان تاکید کرد.

به گزارش گیلان خبر یونس رنجکش در کارگروه  ویژه بررسی وضعیت طلاق و راهکارهای پیشگیری آن افزود: برای مقابله و پیشگیری در خصوص طلاق سندی ملی براساس مطالعات تدوین شده است که مبنای کار در کنترل و کاهش طلاق باید این سند باشد.

وی اظهار کرد: در این سند وظیفه  همه دستگاههای مسئوول مشخص شده است و باید براساس آن وظایف  و تکالیف خود را انجام دهند.

وی ادامه داد : با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در پیگیری وضعیت آسیب های اجتماعی بویژه طلاق در کشور و مطالبه ایشان از دستگاههای اجرایی این مهم نیازمند یک حرکت ملی است که باید تحقق یابد.

 به گفته دبیر ستاد فرهنگی، اجتماعی مدیریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی استان گیلان هر چند که نمی توانیم تمامی مشکلات و معضلات و چالش های اجتماعی را به یکباره برطرف کنیم اما اقدامات گام به گام با توجه به انسجام و شرح وظایف دستگاههای اجرایی در کنار مشارکت های مردمی می تواند روند چالش ها و آسیب های اجتماعی را کاهش دهد.

رنجکش ادامه داد:  بر این اساس یکی از اولویت های مهم در خصوص کاهش آسیب طلاق و اقدامات پیشگیرانه که با همکاری دادگستری، بهزیستی و سایر دستگاههای مرتبط انجام می شود  پیگیری و بررسی پرونده های طلاق  شکل گرفته در مراجع قضایی است که با برنامه های مشاوره بین طرفین دعوا تلاش می شود تا  آنان را از تصمیمی که دارند منصرف کنند که این عامل  می تواند نقش خوبی در کاهش طلاق درگیلان  داشته باشد.

وی آموزش های فراگیر توسط دستگاههای اجرایی براساس شرح وظایف و استفاده از  تشکل های اجتماعی برای افزایش مهارت های زندگی را در کنار فعالیت های مشاوره ای برای زوج های جوان از مهمترین برنامه هایی عنوان کرد که در دستور کار استان قرار دارد.

وی افزود: کاهش آسیب های اجتماعی چون طلاق یک مطالبه ملی است و همه باید در این زمینه مشارکت کنند و مردم و حاکمیت با همراهی یکدیگر می بایست براین معضلات غلبه نمایند چرا که این دغه دغه ملی نیاز به  فهم و اقدام مشترک  دارد.

وی گفت: امروز در سطح جامعه تریبون های مختلفی از منابر، مساجد، رسانه ها،  دانشگاه، اجتماعات و شبکه های اجتماعی  مختلف وجود دارد که باید از هر ظرفیتی برای آموزش عمومی استفاده کرد و البته در کنار آن مشکلات اقتصادی نیز باید برطرف  و زمینه های ازدواج آسان جوانان نیز فراهم شود.

 

کد مطلب: 18353

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر