برگزاری طرح ملی آموزش سازمانهای مردم نهاد در گیلان

مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از اجرای طرح ملی آموزش سازمان های مردم نهاد در این استان خبر داد.

گیلان خبر: مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از اجرای طرح ملی آموزش سازمان های مردم نهاد در این استان خبر داد.

به گزارش گیلان خبر یونس رنجکش در چهارمین جلسه شورای مشورتی سازمانهای مردم نهاد گیلان افزود: این کارگاه آموزشی روزهای 24 و 25 شهریورماه در رشت برگزار می شود .

وی اضافه کرد: آشنایی با حوزه های مختلف کارکردی سازمانهای مردم نهاد از اهداف برگزاری این کارگاه است.

وی اظهار کرد: این کارگاه با حضور مسئولان و مدرسان وزارت کشور انجام می شود و در پایان نیز به شرکت کنندگان گواهی حضور داده خواهد شد.

به گفته دبیر هیات نظارت بر سازمانهای مردم نهاد گیلان ؛ در این دوره اولویت با سازمانهای مردم نهاد دارای مجوز از استانداری و فرمانداری های استان است و در صورت وجود ظرفیت خالی از سایر تشکل های فعال نیز به تشخیص کارشناسان این اداره کل دعوت بعمل می آید.

وی ادامه داد آموزش سازمانهای مردم نهاد به صورت متمرکز از سوی وزارت کشور در سال جاری در استان های مختلف اجرا شده است که اجرای این کارگاه در گیلان هم در امداد سیاستهای کلی وزارت کشور برای افزایش توان و مهارت های این سازمانها است.

رنجکش با اشاره به نقش تشکل های اجتماعی در پیشبرد اهداف توسعه خواستار مشارکت و مداخله این تشکلها در حوزه های مختلف اجتماعی و رفع نگرانی ها با توجه به توانایی و مهارت های آنان شد.

وی همچنین یاد آور شد: در سال گذشته 15 کارگاه آموزشی با موضوعات مختلف از سوی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری برای تشکل های اجتماعی گیلان نیز برگزار شده است.

 

کد مطلب: 18718

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر