جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان

برای پیروزی اسلام در جنگ نرم دعا کنید!

هر ساله با نزدیک شدن به پایان سال و آغاز سال جدید اردوهای راهیان نور رونق خاصی می‌گیرد و زائران این سرزمین هر کدام به طریقی دعوت می‌شوند و قدم در راه سرزمین نور می‌گذارند.

برای پیروزی اسلام در جنگ نرم دعا کنید!

گیلان خبر : هر ساله با نزدیک شدن به پایان سال و آغاز سال جدید اردوهای راهیان نور رونق خاصی می‌گیرد و  زائران این سرزمین هر کدام به طریقی دعوت می‌شوند و قدم در راه سرزمین نور می‌گذارند. بسیج دانشجویی دانشگاه‌ گیلان نیز امسال هم مانند چند سال گذشته درصدد است کاروان های زیارتی راهیان نور را به مناطق عملیاتی جنوب اعزام کند. از همین رو گفتگویی خواهیم داشت با معاونت بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان که در ادامه می خوانید :

سلام علیکم. ان شالله بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان امسال هم اردوی راهیان نور را برگزار می کند؟
علیکم السلام. بله به لطف خدا و با یاری شهدا، به رسم هرساله، امسال هم بچه های بسیج دانشجویی این توفیق رو خواهند داشت که خادم زائرین سرزمین نور و مناطق عملیاتی جنوب باشند.

گیلان خبر : زمان دقیق این اردو کی خواهد بود؟
اگر خدا بخواهد هفدهم بهمن ماه سال جاری، اردو را برگزار خواهیم کرد. درست بعد از آخرین جلسه آزمون کارشناسی ارشد سازمان سنجش. یعنی ان شالله جمعه شب حرکت می کنیم و هفته بعد جمعه شب رشت خواهیم بود.

گیلان خبر : بهتر نیست این اردو مثل سایر دانشگاههای دیگه اسفندماه برگزار شود؟
ببینید این اردویی که به لطف خدا بچه های بسیج دانشجویی دانشگاه  رویش برنامه ریزی می کنند در کنار اردوهای راهیان نور دانشگاههای آزاد و سما و دانشگاههای پیام نور استان، از لحاظ حجم زائرین و حجم برنامه ها، به تنهایی یک قطب محسوب می شود . هشت روز برنامه ریزی برای حدود 300 دانشجو کار آسانی نیست به علاوه  این که  امسال   بیشتر از سال های گذشته درخواست افزایش تعداد اتوبوس ها  مطرح بود.
مضاف بر همه اینها، اسفندماه هرچند که یادمان ها برنامه های مختلف فرهنگی و روایتگری دارند، اما به علت کثرت مراجعه زوار و شلوغی مناطق، آن حس و حال معنوی و آن ارتباط با شهدایی که در زمان های خلوت بهمن ماه مدنظر بچه های ماست، از دسترسمان دورتر است. البته مشکلات دیگه هم مانند کمبود وقت برای بازدید مناطق به علت شلوغی و به قول خودمان سک سک کردن !  و برگشتن، مزید بر علت شده که دانشگاه گیلان هرسال بهمن ماه اقدام به برگزاری این اردوی معنوی می کند.

گیلان خبر : پس چطور شد که پارسال اسفندماه به مناطق رفتید؟
اتفاقا ما پارسال هم برنامه ریزی  را برای بهمن ماه انجام دادیم. فقط یک اتفاق طبیعی و غیرمنتظره افتاد که اردو را حدود یک ماه عقب انداخت!

گیلان خبر : چه اتفاقی؟
سراسر کشور دچار بارش برف شد و جاده ها لغزنده شدند و آزمون سراسری کارشناسی ارشد مدتی به تعویق افتاد؛ از طرفی چون درصد قابل توجهی از زوار و همچنین خادمان اردو، سال آخری و باصلاح ارشدی بودند، ستاد راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان تصمیم گرفت که اردو را موکول کند برای روزهای پایانی سال!

گیلان خبر : برنامه ریزی های اردو انجام شده است؟
الحمدلله تقریبا همه چیز طبق روال پیش رفته و ما از برنامه های مورد نظر عقب نیستیم و هماهنگی های نهایی در حال انجام شدن است. همین جا از ریاست محترم دانشگاه گیلان و معاونت محترم فرهنگی دانشگاه تشکر میکنیم که تا همین مقدار هم مساعدت کردند برای برگزاری این اردو. ضمن اینکه ما مثل هرسال علاوه بر مناطق عملیاتی جنوب، زیارت مرقد مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و همچنین بارگاه امام شهدا، امام خمینی(ره) را هم در انتهای اردو خواهیم داشت.

گیلان خبر : چند  اتوبوس تدارک دیده اید برای اردو؟ برنامه ریزی به پای خودتان بوده یا به موسسه ای سپردید؟
خدارو شکر صفر تا صد برنامه، از شروع جلسات ستاد، تا جلسات ثبت تجربیات بعد از اردو را هرساله همین بچه های دانشجوی دانشگاه گیلان انجام می دهند. امسال هم مثل روال معمول 8 دستگاه اتوبوس هماهنگ کردیم و احتمال اینکه به 10 تا هم افزایش پیدا کند هست. از این حیث، اردوی راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان، بزرگترین اردوی راهیان دانشجویی استان گیلان است.

گیلان خبر : برنامه های فرهنگی  امسال اردو چیست ؟
مثل هر سال!! اما امسال چند تا بخش ویژه هم خواهیم داشت که اجازه بدهید فعلا راجع بهش صحبت نکنیم. مخصوصا آن برنامه ای  که در هویزه خواهد بود!

گیلان خبر: حرف آخر!
تشکر از شما و دوستانتان. از همه عزیزان و مخاطبین این مصاحبه میخواهم که برای پیروزی اسلام در جنگ نرم دعا کنند و همچنین بچه های بیستمین اردوی راهیان نور دانشگاه گیلان را تو نمازاشون دعا کنند.

کد مطلب: 7173

 • تنفس
  1
  0
  پاسخ

  خدا قوت

 • دانشجو
  0
  0
  پاسخ

  قشنگ ترین و پرخاطره ترین و پربارترین راهیانی که رفتم چند سال پیش همراه بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان بود.
  حضور اقای درجزی و برنامه های مفیدشون
  چند روز اقامت در هویزه کنار شهدا .مراسم عاشورا توسط اعضا نمیه شب
  خالی بودن مناطق از هر مسافر.تنها و تنها و تنها اتوبوس های دانشگاه گیلان
  بارانی بودن و گل و لای و کفش های گلی که هر صبح که به کفش ها ی نو و تازه مبدل می شد
  بچه ها در انجام خیر سبقت می گرفتند
  و....و....و.....
  و در پایان راهی شدن به قم....
  فوق العاده بود

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر