ضرورت کاهش مصرف میوه‌های آبدار درزمستان

یک دستیار تخصصی طب سنتی گفت: پرهیز از زیاده روی در مصرف میوه‌های آبدار در زمستان به افزایش سلامت بدن کمک می‌کند؛ چرا مصرف زیاد میوه‌های آبدار منجر به سوء هضم می‌شود.

ضرورت کاهش مصرف میوه‌های آبدار درزمستان

گیلان خبر: محمد علی زارعیان درباره تدابیر افزایش سلامتی در زمستان اظهار داشت: فصل زمستان به دلیل تغییرات دمایی و هم به دلیل افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی برای گرم کردن ساختمان‌ها آلودگی هوا را افزایش می‌دهد

به گفته وی در این فصل باید تدابیری اندیشید تا از عوارض آلودگی هوا در امان ماند یا از آن کم کرد و طبیعتا در زمان آلودگی هوا باید به گونه‌ای رفتار کرد که تجمع مواد زائد در بدن افزایش پیدا نکند و اگر مواد زائدی در بدن تجمع پیدا کند, از میزان آن کاسته شود تا عوارض کمتری برای افراد داشته باشد.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران عنوان کرد:کم کردن میزان مصرف غذا باعث می‌شود تا سموم کمتری وارد بدن شود و بدن فرصت دفع مواد قبلی را پیدا کند.

زارعیان اضافه کرد: همچنین اصلاح و تقویت هضم با خوب جویدن غذا و استفاده از ادویه‌هایی که در هضم غذا موثرند مثل آویشن و دارچین و سیر که به بهبود هضم غذا بسیار کمک می‌کنند.

وی بیان داشت: پرهیز از زیاده روی در مصرف میوه‌های آبدار در زمستان به افزایش سلامت بدن کمک می‌کند؛ چرا مصرف زیاد میوه‌های آبدار منجر به سوء هضم می‌شود.

این دستیار تخصصی طب سنتی ادامه داد: ورزش معتدل و تاب بازی به دفع مواد زائد و تقویت اعضای مختلف کمک می‌کند، خواب مناسب که به بدن فرصت دفع مواد زائد را می‌دهد, پرهیز از هم و غم که منجر به ضعف ایمنی می‌کردند.

زارعیان بیان کرد: بوئیدن میوه‌ها, عطرها و گیاهان خوشبو که تقویت کننده قوا هستند، پرهیز از مصرف غذاهای مانده, کنسروی و سوسیس و کالباس و غذاهای بسته بندی شده به عدم تجمع مواد زائد در بدن کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در زمستان و زمان آلودگی هوا نزدیکی جنسی باید کاهش پیدا کند چرا که موجب بروز ضعف در بدن می‌شود همچنین پرهیز از بی‌خوابی, ورزش‌ها و فعالیت‌های شدید جسمانی، پرهیز از مواجهه ناگهانی با هوای سرد به افزایش سلامتی در فصل زمستان کمک می‌کند.


منبع: فرهنگ

 

کد مطلب: 13643

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر