دولت‌ها خیال مردم را از هزینه بیماری، پیری و صدمات راحت کنند

«هزینه‌‌های سلامت» استرس همیشگی مردم

معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به اینکه «هزینه‌ سلامت» استرس همیشگی مردم جامعه است، گفت: کار مهمی که دولت‌ها باید انجام دهند این است که افراد نسبت به آینده‌شان درباره پیری، بیماری، صدمات و آسیب‌ها آسوده شود.

«هزینه‌‌های سلامت» استرس همیشگی مردم

گیلان خبر: محمد رضا واعظ مهدوی در برنامه ای با موضوع نظام تحول سلامت در ابتدا اساس رابطه دولت و ملت را بر پایه تامین شرایط برای رفاه و حرکت مردم در مسیر کمال دانست و اظهار داشت: دولت‌ها وظیفه دارند که شرایط اجتماعی و امنیت را برای اینکه روابط مردم با یکدیگر سازمان پیدا کند و قانونمند شود، فراهم کنند.

واعظ مهدوی با بیان اینکه دولت سه دستور مهم را در دستور کار خودش قرار داده است، گفت: نخستین موضوع ایجاد ثبات در فضای اقتصادی و کاهش نرخ تورم است. در خرداد ماه جاری نیز برای نخستین بار در کشور تورم یک رقمی شد. دومین اقدام ایجاد روابط سیاسی و تعاملات بین دولت‌ها است که بر اساس شرایط فضای برجام ایجاد شده است.

معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور سومین طرح و دستور دولت را طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و اظهار داشت: وضعیت هزینه‌های بهداشت و درمان و همچنین سلامت برای مردم همیشه یک عاملی برای ایجاد دغدغه و استرس بوده است، بنابراین این خیلی مهم است که دولت‌ها شرایطی را ایجاد کنند که خیال مردم از بابت نگرانی‌های زمان بیماری شان راحت باشند.

واعظ مهدوی تصریح کرد: کار مهمی که دولت‌ها باید انجام دهند این است که افراد نسبت به آینده شان آسودگی خاطر داشته باشند که این آینده معمولاً شامل چهار حوزه اصلی است؛ پیری، بیماری، صدمات و آسیب‌ها و فوت است.

رئیس انجمن علمی اقتصاد سلامت با اشاره به توجه دولت به موضوع درمان خاطرنشان کرد: در همین راستا شاهد هستیم برنامه‌ای تحت عنوان طرح تحول سلامت به اجرا گذاشته شد. پیش از پیاده شدن این طرح بستری شدن در بیمارستان‌ها واقعاً یک کابوس بود و هزینه‌ها بسیار افزایش پیدا کرده بود. این طرح با هدف کاهش هزینه‌ها و پرداختی مردم در بیمارستان‌های دولتی سازمان پیدا کرد و به اعتقاد بنده در اهداف اصلی خودش بسیار موفق بوده است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 17186

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر