یک متخصص طب سنتی عنوان کرد:

غذای بد, معده ضعیف و خواب نامنظم از عوامل بروز ناراحتی‌های پوستی است

ک متخصص طب سنتی گفت: خواب بد، معده ضعیف و غذای بد اگر کنار هم قرار گیرند, حتماً ناراحتی‌های پوستی ایجاد می‌کند.

غذای بد, معده ضعیف و خواب نامنظم از عوامل بروز ناراحتی‌های پوستی است

گیلان خبر: حسین رضایی‌زاده اظهار داشت: یکی از مسائلی که در بحث تغذیه باید توجه داشت, باهم‌خوری و برهم‌خوری و بدخوری است.

به‌گفته وی غذاهایی که از دیدگاه طب سنتی بد است در پزشکی رایج نیز بد شمرده می‌شوند مانند انواع فست‌فودها, غذاهای سرخ‌کرده و غذاهایی که خیلی غلیظ و سنگین هستند.

این متخصص طب سنتی افزود: باهم‌خوری یعنی رو هم غذا خوردن, مثلاً خوردن پیش‌غذا, غذا و دسرها و میوه‌ها بلافاصله بعد از غذاست که این روند در مهمانی‌ها بیشتر اتفاق می‌افتد.

رضایی‌زاده اضافه کرد: ولی فارغ از مهمانی‌ها, خیلی از افراد در زندگی امروزی در وعده شامشان این اتفاق می‌افتد و این به‌دلیل آن است که در طول روز ممکن است نهارشان را بیرون میل کنند و صبحانه را با عجله می‌خورند و وقتی شب که به منزل می‌رسند, همه را جبران می‌کنند.

وی بیان داشت: بعد از غذا انواع میوه‌ها را می‌خورند به‌عنوان ملیّن سپس انواع سالاد و ماست را می‌خورند, برای تأمین ریزمغذی و کلسیم و یک تجمع عجیب غریبی در معده اتفاق می‌افتد, خصوصاً در معده‌ای که ضعیف شده باشد, این مسئله بسیار اذیت کننده است.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: توصیه می‌کنیم که میوه‌ها، سالاد و لبنیات از غذای اصلی افراد جدا شود ولی حتماً روزانه در میان‌وعده استفاده کنید. ما اعتقاد داریم وقتی دستگاه گوارش کار خودش را به‌خوبی و درستی انجام نمی‌دهد در خیلی از افراد می‌تواند مشکلات پوستی ایجاد کند و اگر شخصی خوابش هم نامنظم و مختل باشد این زمینه خیلی فراهم می‌شود یعنی خواب بد، معده ضعیف و غذای بد که این سه مورد که کنار هم قرار می‌گیرند و حتماً عوارض پوستی ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین بدون اینکه قرار باشد ما دارویی برای پوست شما تجویز کنیم تنها کار ما این است که طی درمان که انجام می‌دهیم, پوست شما خود به خود روشن‌تر شود و هم جوش‌های پوستی از بین برود.


منبع: تسنیم

کد مطلب: 19577

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر