مراقب دو عفونت خطرناک باشید

دلیل مرگ ۹۰درصد سرطانی‌های ایران

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: برای پیشگیری از سرطان باید از دو عفونت پیشگیری کرد که می‌تواند باعث سرطان‌های گوارشی و معده شود و سخت‌ترین سرطان نیز مربوط به سرطان معده است

دلیل مرگ ۹۰درصد سرطانی‌های ایران

گیلان خبر: ایرج خسرونیا با تشریح سرطان‌های رایج بین زنان و مردان ایرانی اظهار داشت: بیشترین سرطان در مردان ایرانی مربوط به سرطان معده است و بیشترین سرطان بین زنان ایرانی نیز مربوط به سرطان پستان است ولی سخت‌ترین سرطان از نظر درمانی نیز مربوط به سرطان معده است.

خسرونیا به انجام آزمایش برای پیشگیری از دو عفونت اشاره کرد و گفت: عفونت دهان و دندان از عفونت‌های مهمی است که اگر بهداشت دهان و دندان رعایت نشود عفونت آن باعث شیوع سرطان در دستگاه گوارش می‌شود.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران ادامه داد: همچنین عفونت هلیکوباکتر در معده نیز بسیار مهم و خطرناک است و یکی از عوامل مهم شیوع سرطان معده در طولانی‌مدت خواهد بود.

خسرونیا خاطرنشان کرد: در دنیا بالغ بر 30 درصد مبتلایان به سرطان فوت می‌کنند ومابقی درمان می‌شوند، ولی در ایران بالغ بر 90 درصد مبتلایان به سرطان فوت می‌کنند، زیرا تشخیص سرطان در ایران دیرهنگام صورت می‌پذیرد، چون بیمه‌ها آزمایشات را به‌صورت مناسب پوشش نمی‌دهند، درحالی که باید مردم کشورمان به‌مانند مردم دیگر کشورها سالی دو بار به‌طور رایگان چکاپ و آزمایش شوند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 26205

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر