طب نوین و طب سنتی مکمل یکدیگر هستند/ افراطی‌گری ممنوع

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت گفت: عده‌ای به‌روی واژه طب اسلامی مانور داده وبا افراطی‌گریهای خود نگرانی ایجاد کردند کما اینکه نگاههای تفریطی نیز قابل قبول نبوده و بی‌انصافی است که بگوییم طب سنتی قابلیتی ندارد؛ بلکه طب نوین و طب سنتی مکمل یکدیگرند.

طب نوین و طب سنتی مکمل یکدیگر هستند/ افراطی‌گری ممنوع

گیلان خبر: نشست دوروزه «درآمدی بر نظام سلامت در اسلام» با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد، در این رابطه محمود خدادوست ــ مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت اظهار داشت: در چند سال اخیر عده‌ای به‌روی واژه طب اسلامی مانور داده و با افراطی‌گری‌های خود نگرانی ایجاد کرده مشکلاتی را به بار آوردند.

وی افزود: این نوع نگاه‌های افراطی‌گرایانه خطرناک است و علاوه‌ بر اینکه به سلامت جامعه ضربه می‌زند، موجب می‌شود برخی مسائل معقول و منطقی در حوزه طب سنتی نیز زیر سؤال برود.

خدادوست ادامه داد: از سوی دیگر، نگاه‌های تفریطی نیز به هیچ وجه قابل قبول نبوده و بی‌انصافی است که بگوییم طب سنتی هیچ قابلیتی ندارد؛ بلکه طب نوین و طب سنتی، مکمل یکدیگر هستند.

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت با بیان اینکه نگاه‌ها و تعاریف گسترده‌ای با عنوان طب اسلامی وجود دارد، تأکید کرد: برای جلوگیری از ایجاد نگاه‌های غلط و افراطی‌گرایانه، باید یک نگاه دقیق بر اساس موازین اسلامی داشته باشیم که به این منظور، چندین همایش برگزار شده و حتی موضوع با مراجع عظام تقلید نیز مطرح شده است تا با استفاده از ظرفیت شخصیت‌های بزرگ حوزه، تعریف دقیقی از طب سنتی ارائه شده و در خصوص استفاده از ظرفیت اسلام در ابعاد روحانی انسان بهره گرفته شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 30013

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر