شایع ترین علت ریزش مو در زنان و مردان!

متخصص پوست و مو با اشاره به تاثیر کم‌خونی و بیماری‌های تیروئیدی در ریزش مو گفت: برای درمان و پیشگیری از ریزش مو باید ابتدا علت آن را به صورت کامل شناخت.

شایع ترین علت ریزش مو در زنان و مردان!

گیلان خبر: دکتر مسعود داوودی درباره شایع‌ترین علت‌های ریزش مو اظهار کرد: شایع‌ترین علت‌ ریزش مو در زنان و مردان ارثی و ژنتیکی است بنابراین می‌توان به این نتیجه رسید که بسیاری از تبلیغات در این راستا فریبده و جهت اغفال مردم برای سودجویی است.

وی با بیان اینکه ریزش مو در مردان بیشتر ارثی است، افزود: در برخی مردان به علت تحت تاثیر قرار گرفتن هورمون مردانه رشد موهای کف و جلو سر کاهش می‌یابد در نتیجه موها نازک شده و حالت کرکی پیدا می‌کند.

این متخصص پوست، مو و زیبایی عنوان کرد: ریزش مو در زنان موجب تاسی کامل نمی‌شود و افرادی که گمان می‌کنند چرب بودن پوست‌سر علت اولیه ریزش مو است چنین مسئله‌ای علت اولیه ریزش مو نیست ولی افرادی که مستعد ریزش مو باشند در شرایطی که موها چرب، دچار التهاب و خارش پوست سر شود، باعث چسبیدن موها و کم‌پشت به نظر رسیدن آنها می‌شود.

داوودی گفت: ریزش مو به جزو وراثت به علت‌هایی همچون بیماری‌های داخلی تیروئید، کم‌خونی در زنان، بیمار‌های هورمونی، بیماری‌های التهابی پوست سر ، عفونت‌ها و … به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه تبلیغ‌هایی که از طرف شرکت‌های تولید کننده انواع شامپو جهت کاهش ریزش مو صورت می‌گیرد، صحت ندارد، گفت: خواص گیاهی شامپو در تولید آنها رعایت نمی‌شود بلکه این شامپوها تنها برای موهای خشک، چرب و رنگ کرده مناسب هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله خاطر نشان کرد: شستن روزانه موهای چرب آسیبی به موها وارد نمی‌کند و سبب ریزش بیشتر آنها نمی‌شود چراکه موهایی که بافت مرده هستند و قرار است بریزد و سسست شده‌ به مرور زمان می‌ریزند.

داوودی در خصوص پیشگیری از ریزش مو گفت: در این زمینه علت داخلی باید کشف و کنترل شود تا بتوان پس از آن به درستی راهکاری مناسب برای پیشگیری از ریزش مو ارائه داد.
منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 35871

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر