چای بنوشید تا بیماری چشمی نگیرید!

یافته‌های اخیر دانشمندان نشان می‌دهد که نوشیدن چای می‌تواند از ابتلا به بیماری‌های چشمی پیگیری کند.

چای بنوشید تا بیماری چشمی نگیرید!

گیلان خبر: محققان دانشگاه کالیفرنیا مدعی شدند که افرادی که به طور روزانه چای داغ مصرف می‌کنند کمتر از دیگران دچار بیماری‌های چشمی نظیر آب سیاه می‌شوند.

بر اساس گزارش یونایتدپرس، نتایج بررسی این محققان حاکی از آن است که افرادی که روزانه به نوشیدن چای عادت دارند حدود 74 درصد کمتر از دیگران به بیماری چشمی مبتلا می‌شوند اما آنها تأکید کرده‌اند که صرف نوشیدن چای داغ مشکل بیماری چشمی را برطرف نمی‌کند بلکه عامل مهم دیگری در این مسئله دخیل است که محققان در پی کشف آن هستند.

در این بررسی‌ها محققان گروه 1700 نفری را که پنج درصد از آنها به بیماری آب سیاه مبتلا بودند زیر نظر گرفتند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که احتمال ابتلا به بیماری «آب سیاه»(گلوکوم) در افرادی که بیش از شش بار طی هفته چای داغ می‌نوشند در قیاس با دیگران حدود 74 درصد کمتر است.

نکته مهم در این بین که این محققان به آن اشاره داشتند این بود که فقط چای داغ این خاصیت را دارد و دیگر گونه‌های چای مثل «آیس تی» و «چای فاقد کافئین»  اثر مشابه را ندارند.

بیماری آب سیاه که به واسطه تولید مایعاتی در چشم ایجاد می‌شود که عصب چشم را مورد آسیب قرار می‌دهد عامل اصلی نابینایی در بزرگسالان است.

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 39526

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر