تبلیغ جراحی بینی با لیزر اغراق آمیز است/ لیزر شمشیر دولبه

مسئول انجمن پزشکی لیرزی ایران با اشاره به ابعاد گسترده لیزر که حتی منجر شده است که ۱۱ جایزه نوبل در حوزه لیزر دریافت شود نسبت به تبلیغات جراحی بینی با لیزر انتقاد کرد و به فواید و مضرات پزشکی لیزر پرداخت.

تبلیغ جراحی بینی با لیزر اغراق آمیز است/ لیزر شمشیر دولبه

گیلان خبر: رضا فکر آزاد در نشست خبری یازدهمین همایش سالیانه انجمن علمی پزشکی لیزری ایران با اشاره به فواید پزشکی لیزری در حوزه بالینی اظهار داشت: در این همایش جدیدترین دانش پزشکی لیرز ارائه می شود و به دو دغدغه نیز می‌پردازیم از جمله پرهیز از تبلیغات پزشکی لیزری، زیرا منافع اصلی سلامت را با این دانش در نظر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین ایمنی برای بیماران و همراهان و کاربران با لیزر مدنظر است و در نهایت فیزیک لیزر برای پایه درمان را در نظر خواهیم داشت تا جایگاه فیزیکدانان لیرز حفظ شود.

مسئول انجمن پزشکی لیرزی ایران درباره اینکه چرا پزشکی لیزر بیشتر از حوزه درمان آن در جامعه در حوزه زیبایی مطرح است، گفت: زیرا تقاضا در این باره زیاد است، درحالیکه ما سعی داریم ذائقه مردم را در این زمینه تغییر دهیم ولی متاسفانه بحث زیبایی در کشور ما بسیار مطرح است و متعاقبا جراحی زیبایی و لیزر  به دلیل تقاضای مردم که یک مبحث فرهنگی است بر خدمات درمان لیزر سایه انداخته است.

فکرآزاد تصریح کرد: کلمه لیزر انتظار مردم را بالا برده است، و رسانه‌ها برخی مشروعیت را به برخی نهادها و دانش ها دادند مانند سلول‌های بنیادین؛ که فکر می‌کنند که سلول‌های بنیادین درمان همه چیز است ولی با وجود اینکه سلول‌های بنیادین نوعی انقلاب پزشکی است ولی نمی تواند پاسخگوی همه درمانها باشد.

وی بیان داشت: 11 برنده نوبل در رشته لیزر از 60 سال پیش در دنیا داشتیم و لیزر به نوعی در حوزه های مختلف استفاده می شود که حتی از سینما و جنگ ستارگان تا موارد دیگر لیزر مطرح شده است ولی قرار نیست لیزر تمام پاسخ ها را جواب دهد.

مسئول انجمن پزشکی لیرزی ایران با تشریح به ضررهای لیزر و انتقاد از تبلیغاتی چون جراحی بینی با لیزر عنوان کرد: کسی که از دانش لیزر آگاهی نداشته باشد استفاده از لیزر برای بیمار مضر خواهد بود ولی اگر توسط یک فرد آگاه به صورت علمی و صحیح استفاده شود مسلماً پزشکی لیزری بسیار هم مفید خواهد بود.

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 39541

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر