اهمیت اصلاح سبک زندگی و بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های اثرگذار در حوزه سلامت

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت بر اهمیت اصلاح سبک زندگی و بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های فعال اثرگذار در حوزه سلامت تاکید کرد.

اهمیت اصلاح سبک زندگی و بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های اثرگذار در حوزه سلامت

گیلان خبر: محمود خدا دوست مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در نشست مشترک با سرپرست اداره کل سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اهمیت پیشگیری به عنوان شعار اصلی وزارت بهداشت و اولویت آن بر درمان، بر ضرورت اصلاح سبک زندگی به عنوان پیام اصلی طب ایرانی تاکید کرد و گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های این مکتب طبی به صورت قانونمند و منطقی و به دور از افراطی‌گری در دستیابی به این هدف، بسیار مهم و موثر است؛ چراکه در ارتقای سلامت جامعه، تاثیر مستقیم دارد.

وی افزود: وزارت بهداشت با تعامل با سازمان‌های فعال در حوزه سلامت که تحت پوشش این وزارتخانه نیستند، از جمله شهرداری تهران که به دلیل نوع فعالیت و زیرساخت‌های در اختیار، تعداد زیادی از مردم را تحت پوشش خدمات خود دارد، می‌تواند موجب تحقق اهداف مهم خود و شعار «پیشگیری بهتر از درمان است» شود.

سیاست‌های تشویقی در حوزه سلامت باید مورد توجه قرار گیرد

همچنین در ادامه نشست زینب نصیری، سرپرست اداره کل سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز تغییر سبک زندگی را لازمه زندگی امروز مردم جامعه دانست و گفت: سیاست‌های تشویقی در حوزه سلامت باید مورد توجه قرار گیرد و دست‌اندرکاران این حوزه به انجام اقدامات داوطلبانه ترغیب شوند.

وی افزود: شهرداری تهران می‌تواند از ظرفیت زیرساخت‌های در اختیار خود، از جمله سراهای محله، فرهنگسراها، فضاهای تبلیغاتی در فضای شهری، ایستگاه های مترو و اتوبوس و تلویزیون‌های شهری، برای آشنایی مردم با آموزه‌های طب ایرانی در زمینه اصلاح سبک زندگی و ارتقای سلامت جامعه بهره گیرد.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

کد مطلب: 43087

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر