هندوانه و خواص اعجاب آور آن

هندوانه از میوه های مخصوص فصل تابستان است که در سایر فصول هم وجود دارد. انواع آن عبارتند از قرقی، محبوبی، جهرمی، ترکمن، شریف آباد، یوسف سفید همدان و غیره.

هندوانه و خواص اعجاب آور آن

گیلان خبر: زادگاه اصلی هندوانه، هندوستان است به همین خاطر، وجه تسمیه ی آن (هندوانه) به معنای میوه هند معروف شده است. هندوانه در بیشتر مناطق دنیا کاشته می شود و در اغلب نواحی کشورما به وفور در نژادهای مرغوب و متنوعی کشت و پرورش داده می شود .
 

هندوانه از میوه های مخصوص فصل تابستان است که در سایر فصول هم وجود دارد. انواع آن عبارتند از قرقی، محبوبی، جهرمی، ترکمن، شریف آباد، یوسف سفید همدان و غیره.

هندوانه به صورت خام و مرباخورده می شود و تخم آن را خام یا بوداده، به عنوان آجیل مصرف می کنند.

 
هندوانه دارای اسید آمینه ای بنام سیترولین و موادی بنام کاروتن و لیکوپن و نوعی قند بنام مانیتول می باشد.

خواص داروئی هندوانه :

 هندوانه از نظر طب قدیم ایران سرد و تر است . گرما را برطرف می کند و بهترین میوه تابستان است .

۱)هندوانه مدر است و به پائین آوردن فشار خون کمک می کند.

۲)هندوانه معده را تقویت می کند.

۳)پوست سفید داخل هندوانه برای زخم گلو و دهان بسیار موثر است.

۴)مغز تخمه هندوانه کرم های معده و روده را از بین می برد.

۵)هندوانه برای ورم مثانه مفید است.

۶)هندوانه بدن را تازه و شاداب می کند.

۷)هندوانه برای اشخاص گرم مزاج بسیار خوب است.

۸)آب هندوانه مخلوط با سکنجبین علاج کننده یرقان و دفع کننده سنگ کلیه است.

۹)برای خنک کردن بدن در روزهای گرم تابستان هندوانه را با شکر بخورید.

۱۰)برای برطرف کردن تب و اخلاط بدن هندوانه را با شیر خشت بخورید.

۱۱)برای رفع خارش بدن هندوانه را با تمبر هندی بخورید.

۱۲)هندوانه را باید همیشه بین دو غذا خورد یعنی تقریبا سه ساعت بعد از غذا و یکساعت قبل از غذا . زیرا اگر بلافاصله بعد از غذا خورده شود در هضم غذا اختلال ایجاد می کند همچنین نباید آنرا با میوه های دیگر مخلوط کرد زیرا تولید نفخ شکم می کند.

 خواص هندوانه:
 
در صد گرم هندوانه مواد زیر موجود است :

آب ۹۲ گرم

پروتئین ۰/۵ گرم

مواد چربی ۰/۲ گرم

نشاسته ۶ گرم

کلسیم ۰/۷ میلی گرم

 فسفر ۱۰ میلی گرم

 آهن ۰/۵ میلی گرم

 سدیم ۱ گرم

 پتاسیم ۱۰۰ میلی گرم

 ویتامین آ ۶۰۰ میلی گرم

 ویتامین ب ۱ ۰/۰۳ میلی گرم

 ویتامین ب ۲ ۰/۳ میلی گرم

 ویتامین ب ۳ ۰/۲ میلی گرم

 ویتامین ث ۸ میلی گرم

 تخم هندوانه دارای حدود ۳۰ درصد روغن است که از نظر خواص شیمیایی مانند روغن بادام می باشد .

 هندوانه از نظر طب قدیم ایران سرد و تر است . گرما را برطرف می کند و بهترین میوه تابستان است .
حدود ۴۴ درصد کالری هندوانه را قند تشکیل می دهد، اما قند آن طبیعی است و همانطور که می دانیم قند دشمن بدن نیست. بلکه یک ماده غذایی حیاتی برای تأمین سوخت انرژی است و تنها منبع سوخت مغز است.علاوه بر قند و آب، هندوانه دارای ویتامین ث و مقدار کم و ناچیزی چربی اما بدون کلسترول است.

هندوانه دارای لیکوپین فتوشیمیایی است که این ماده یکی از کاروتنوئیدهای رنگی جلوگیری کننده و جنگنده با بیماریهای است. هندوانه قرمز رنگ است چون دارای موادشیمیایی طبیعی به شکل رنگدانه های قرمز رنگ مثل گوجه فرنگی است. گوجه فرنگی پخته شده عالی ترین منبع لیکوپین است. لیکوپین از دیواره سلولی گیاهان آزاد می شود و توسط بدن مورد استفاده قرار می گیرد.علاوه بر تمام اینها، هندوانه بدون چربی و یک منبع غنی از ویتامین A – C – B۶ ویتامین است. مطالعات نشان می دهد، یک فنجان و نیم هندوانه دارای ۹ تا ۱۳ میلی گرم لیکوپین است و بطور متوسط لیکوپین موجود در هندوانه ۴۰ درصد بیشتر از لیکوپین موجود در گوجه فرنگی است. همانطور که می دانیم لیکوپین از بدن در برابر ابتلا به بیماریهای قلبی، برخی انواع سرطانها مثل سرطان پروستات، ریه، سینه و مخاط رحم، محافظت به عمل می آورد و از بروز این بیماریهای خطرناک جلوگیری می کند.

فواید هندوانه برای سلامتی

فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. مهم نیست که هندوانه را چطور برش بزنید، بهترین آنتی اکسیدان ها در آن یافت می شود.

هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A مخصوصاً با غلظت بتا کاروتین آن می باشد.

هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی اکسیدان کاروتین است که لیکوپن نامیده می شود. این آنتی اکسیدان ها در بدن حرکت کرده و رادیکال های آزاد را خنثی می کنند. رادیکال های آزاد موادی در بدن هستند که می توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند. این مواد می توانند کلسترول را اکسید کند و باعث شود که به دیواره رگ های خونی چسبیده و موجب ضخیم تر شدن آن شود و این می تواند منجر به سکته قلبی و سکته شود. لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به هندوانه می دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می کند.

خیلی جالب است که هندوانه تنها میوه ای است که مقدار بالاتری از لیکوپن را نسبت به میوه ها و سبزیجات دیگر دارد.
هندوانه میوه ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می کنیم.
هندوانه همچنین سرشار از ویتامین های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B۶، B۱ و منیزیم است. این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً ۹۰ درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش ترین میوه ها دسته بندی می شود.
هندوانه خاصیت خنک کنندگی خاصی دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین می باشد که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می شود، مصرف می کند.
آنتی اکسیدان ها به کاهش شدت آسم کمک می کنند. همچنین خطر سرطان روده، آسم، بیماری قلبی، آرتروز هماتوئید و سرطان پروستات را کاهش می دهد.
هندوانه منبع خوبی از تیامین، پتاسیم و منیزیم است که از بدن دربرابر بیماری های مختلفی محافظت می کنند.
هندوانه فاقد چربی است اما به تولید انرژی کمک می کند. دربرابر زوال ماکولا هم محافظت می کند.
وقتی گرمای تابستان ما را به تشنگی می اندازد، خوردن هندوانه یک راه بسیار سالم و مطمئن برای جایگزین شدن نوشابه های انرژی زاست. ازآنجاکه مقدار آب بالاتری دارد، آب موردنیاز بدن ما را تامین می کند درحالیکه محوی کافئین بقیه نوشابه ها آب بدنمان را می کشد. هیچ چیز در یک روز گرم تابستانی بهتر از خوردن یک تکه هندوانه دلچسب و آب دار نیست!

کد مطلب: 433

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر