تمشک پیری را به تأخیر می اندازد

تمشک پیری را به تأخیر می اندازد

گیلان خبر: تحقیقات نشان داده خوردن تمشک پیری را به تأخیر انداخته و به جلوگیری از روند پیر شدن سلول‌ها کمک می‌کند و همچنین عملکرد بدن و مغز را بهبود می‌بخشد.

منطقه گیلان، تمشک از آن دست میوه‌های نابی است که نه نیاز به باغ دارد و نه باغبان؛ فقط جنگل و صحرا می‌خواهد که این زیرساخت طبیعی در شمال ایران به وفور یافت می‌شود.

تمشک نوعی میوه خودروی تابستانی است که در نواحی شمال ایران می‌روید و میوه‌ای شبیه شاه‌توت و توت‌فرنگی است و به رنگ سرخ مایل به سیاه یافت می‌شود، میوه تمشک ترش مزه بوده و غالبا به صورت خام مصرف می‌شود اما از این میوه وحشی مربا و شربت نیز تهیه می‌شود.

تمشک، درختچه‌ای است از تیره گل سرخیان که دسته مستقلی را به نام دسته تمشک‌ها تشکیل می‌دهند و به حالت وحشی در نقاط گرم و ساحلی مرطوبی مانند گیلان و مازندران و همچنین در آذربایجان فراوان می‌روید.

در گیلان به آن ولش می‌گویند، تمشک سیاه وحشی با نام علمی Rubus Fruticsos گیاهی است بوته‌ای با ریشه دایمی و شاخه‌های چوبی دو ساله و با برگ‌های ۳ تا ۵ برگچه‌ای و خارهایی که بر روی دمبرگ برگ‌ها واقع هستند.

بوته تمشک در مناطق گرم و مرطوب، در جنگل‌ها و صحراها می‌روید و گاهی آن را می‌کارند و ساقه‌های تمشک نرم و به رنگ قرمز و دارای خارهایی است که معمولا موقع چیدن این میوه با دست و بدن فرد برخورد کرده و سبب ایجاد خراش‌های سطحی می‌شود.

برگ‌های بوته‌های ولش متفاوت و بیضی شکل و اطراف آن کنگره کنگره و به شکل دندانه‌های اره‌ای است، گلهای تمشک به رنگ‌های سفید، صورتی یا به صورت خوشه در ماه‌های مرداد پدیدار می‌شود و تا مهر دوام می‌آورد.

انواع تمشکی که در شمال ایران به چشم می‌خورد دو نوع است؛ نوع اول تمشک‌های دانه ریز که زودرس‌ترین تمشک‌ها هستند و نوع دوم تمشک‌های دانه درشت هستند و دو هفته پس از دانه ریز می‌رسند.

تمشک روزی بی منت خداست

تمشک برای بسیاری از خانواده‌های کم‌درآمد ایجاد درآمد می‌کند. از خوبی‌های میوه‌های جنگلی این است که فقط زحمت چیدن دارند و فردی که محصول را به دست آورده زحمتی برای کاشت و پرورش آنها نداشته و تنها به این فکر افتاده که از روزی بی‌منت خداوند کمال استفاده را ببرد .

هرساله با شروع فصل برداشت تمشک، اشتغالزایی مناسبی در روستاهای منطقه ایجاد می‌شود، از آنجا که تمشک در تابستان و اوایل پاییز و تقریبا در ایام اوقات فراغت دانش‌آموزان به ثمر می‌نشیند در گیلان در این فصل بسیاری از جوانان و نوجوانان به سمت چیدن تمشک می‌روند و با فروش آن درآمدی برای خود کسب می‌کنند .

اما تنها این جوانان و نوجوانان نیستند که به چیدن تمشک می‌پردازند بلکه بسیاری دیگر از افراد در این فصل صبح زود به جنگل‌ها و باغ‌های اطراف شهر می‌روند و پس از چیدن مقدار قابل توجهی از این میوه خودرو دوباره به شهرها می‌آیند و در میدان‌های اصلی شهر به صورت سطلی و کیلویی به فروش این میوه می‌پردازند.

تمشک خواص زیادی دارد و در شهرهایی که دارای صنایع تبدیلی هستند این میوه بازار خرید و فروش خوبی دارد، هرچند از صنایع تبدیلی خوبی در استان‌های شمالی برخوردار نیستیم و برخی از آنها نیز به ورطه تعطیلی و واگذاری رسیده‌اند اما بازار فروش خوبی را می‌توان با مدیریت صحیح برای این محصول ایجاد کرد.

دکتر سید محسن مداح متخصص تغذیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، در این‌باره گفت: تمشک میوه فصلی شمال است و از نظر غذایی میوه محسوب می‌شود و می‌تواند جایگزین سایر میوه‌ها شود.

وی افزود: مردم با خوردن یک فنجان تمشک می‌توانند یک چهارم نیاز میوه روزانه خود را تامین کنند.

مداح خاطرنشان کرد: تمشک در ردیف توت فرنگی قرار می‌گیرد و حاوی موادی نظیر سدیم، پتاسیم، ویتامین C و اسید فولیک بسیار بالایی است.

وی متذکر شد: شربت این میوه در هنگام گرما خستگی را از تن می‌زداید و نشاط را به انسان بر می‌گرداند و علاوه بر میوه آن گل و برگ‌های آن نیز دارای خواص دارویی فراوانی هستند.

خواص میوه تمشک

تحقیقات نشان داده است که خوردن تمشک پیری را به تأخیر انداخته و به جلوگیری از روند پیر شدن سلول‌ها کمک می‌کند و همچنین عملکرد بدن و مغز را بهبود می‌بخشد. ‫ضدعفونی کننده بدن بوده، اوره و فشارخون را کاهش می‌دهد.

خون را تصفیه می‌کند و برای کسانی که به روماتیسم مبتلا هستند، بسیار مفید است، یبوست مزاج را معالجه می‌کند. برای تسکین درد سودمند است، زیرا تمشک دارای اسید سالسیلیک است.

خون را قلیائی می‌کند و قند آن برای مبتلایان به مرض قند مفید است. خوردن تمشک برای مبتلایان به مرض قند(دیابت)، تبهای صفراوی، التهاب مجاری ادرار، گلو درد(آنژین) مفید است. به علت دارا بودن ویتامین‌های  C وK   برای اوره و فشار خون مفید است.

تمشک دارای خاصیت ضدعفونی کننده است. گوشت پردانه تمشک، دارای خواص توت فرنگی است و خون را تصفیه می‌کند و برای کسانی که به روماتیسم مبتلا هستند، بسیار مفید است.

تمشک، عرق‌آور بوده لذا بهترین زهکش سوراخ‌های پوست است، برای معالجه کک و مک، ابتدا صورت را خوب بشوئید و سپس ورقه نازکی از تمشک به مدت یک ساعت روی صورت بمالید. این کار را چند بار تکرار کنید تا کک و مک صورت از بین برود.

شربت تمشک برای بیماران مبتلا به سرخک و مخملک مفید است. شربت تمشک، مخلوط با آب برای رفع تب مفید است. تخم و دانه‌ای که در تمشک وجود دارد، اغلب با دندان نیز خرد نمی‌شود، ولی وقتی خورده شود در معالجه یبوست و خشکی مزاج به طور طبیعی بسیار مؤثر است و سبب می‌شود که یبوست به کلی رفع شود.

خواص برگ تمشک 

جوشانده 25 گرم از برگ‌های تمشک در یک لیتر آب برای درمان انسداد مجاری ادرار مفید است. برگ تازه تمشک را اگر بپزند و روی محل بیماری‌های پوستی قرار دهند، بیماری را التیام می‌دهد.

جوشانده برگ تمشک اسهال و ورم روده را معالجه می‌کند، بدین منظور باید 40 تا 50 گرم برگ خشک تمشک را در یک لیتر آب سرد بخیسانید و به مدت 10 دقیقه آن را جوشانده و سپس بگذارید 10 دقیقه دم بکشد. پس از صاف کردن، روزی سه بار، هر بار یک فنجان آن را بین غذاهای اصلی بنوشید.

جوشانده فوق برای تسکین درد معده از هر نوع که باشد مانند ترشی معده، نفخ و گاز شکم و تشنج معده مؤثر است.

جوشانده 20 تا 50 گرم گل تمشک یا برگ تمشک در یک لیتر آب برای درمان ترشحات زنانگی، خونریزی در فواصل قاعدگی، اخلاط خونی، وجود خون در ادرار، گریپ، گرفتگی صدا، آب آوردن نسوج و بیماری‌های پوستی اثر شفابخش دارد. جوشانده را بعد از هر وعده غذا یک استکان می‌خورند.

جوشانده گل یا برگ تمشک (به روشی که گفته شد) در استعمال خارجی برای درمان زخم‌های دهان، ورم لثه، درد گلو و ورم لوزه‌ها بکار می‌رود و بیمار با غرغره کردن این جوشانده دهان را می‌شوید.

برگ تازه تمشک را اگر بپزند و روی محل بیماری‌های پوستی قرار دهند، بیماری را التیام می‌دهد، اگر 40 تا 50 گرم برگ خشک تمشک را در یک لیتر آب بریزید و آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه جوشانده و پس از 10 دقیقه دم کشیدن و صاف کردن آن، به مقدار 3 فنجان در روز بین غذاهای اصلی بنوشید، دردهای نقرسی و بسیاری از انواع رماتیسم را آرام می‌کند.

خوردن جوشانده برگ تمشک به مقدار 3 تا 4 فنجان در روز و بین غذاهای اصلی، بند آوردن ادرار را معالجه می‌کند و بهترین دارو بر ضد درد کیسه مثانه است.

اگر 100 گرم برگ خشک تمشک را به مدت 10 دقیقه بجوشانید و پس از دم کشیدن و صاف کردن آن را به عنوان محلول شستشو برای شستن بیماری برفک، جوش‌های صورت و یا هر نوع تحریکات دیگر پوست به کار ببرید، اثر شفابخش دارد.

کد مطلب: 8897

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر