توافق بغداد - دمشق برای بمباران مواضع داعش

روزنامه لبنانی المستقبل وابسته به جریان المستقبل لبنان ادعا کرد که دمشق و بغداد توافق کرده‌اند که جنگنده‌های سوری مواضع تروریست‌ها در نقاط مرزی مشترک را بمباران کنند.

توافق بغداد - دمشق برای بمباران مواضع داعش

گیلان خبر : روزنامه «المستقبل» لبنان ادعا کرد که منابع آگاه عراقی از توافق نظامی میان بغداد – دمشق مبنی بر بمباران مواضع گروه‌های مسلح از سوی نیروی هوایی سوریه در مناطق مرزی مشترک خبر داده‌اند. این روزنامه که نزدیک به غرب و از مخالفان مقاومت در لبنان است مدعی شد: یک هیئت نظامی عراقی چند روز پیش به دمشق رفته است و با فرماندهان نظامی سوریه توافق کرده که جنگنده‌های سوری حملات هوایی علیه مواضع تروریست‌ها در مناطق مرزی مانند «القائم»، «الرطبه» و «تلعفر» را انجام دهند.

 
بر اساس این گزارش، توافق شده است دو طرف سوری و عراقی با پرواز‌هایی که انجام می‌دهند اطلاعات را میان خود رد و بدل کنند و نیروی هوایی گروه‌های مسلح را در مرزها تعقیب کنند و نیروهای نظامی عراقی در الانبار همین ماموریت را دنبال کنند و میان دو طرف برای هدف قراردادن تروریست‌ها اطلاعات مبادله شود.
 
در این گزارش همچنین ادعا شده است: فرماندهی عملیات «الجزیرة» و «البادیة» که از «راوة» عراق به طور تاکتیکی عقب‌نشینی کرده است، اطلاعات مربوط به مواضع تروریست‌ها و مخفی‌گاه‌های آنها را به طرف سوری ارائه کرده تا آنها هدف قرار گیرند.

کد مطلب: 1263

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر