شکایت رئیس مجلس آمریکا از اوباما

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش است باراک اوباما را تحت پیگرد قانونی قرار دهد؛ اقدامی که به دلیل بسط بیش از حد اختیارات اوباما در زمان تصویب قوانین توسط کنگره صورت می‌گیرد.

شکایت رئیس مجلس آمریکا از اوباما

گیلان خبر : رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش است باراک اوباما را تحت پیگرد قانونی قرار دهد؛ اقدامی که به دلیل بسط بیش از حد اختیارات اوباما در زمان تصویب قوانین توسط کنگره صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان بوئنر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مدعی است که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در مواجهه با قوانینی که از سوی کنگره تصویب می‌شود، اختیارات قانون اساسی خود را افزایش می‌دهد.

بوئنر همواره اوباما را متهم می‌کند که وی در تعامل با قانون اساسی گزینشی عمل کرده و بخشی از قوانین را برای اجرا برداشته و انتخاب می‌کند و برخی از اقدامات وی با صدور دستورات پیاپی انجام می‌شود.

به گفته بوئنر این اقدامات بیشتر در مواجهه با طرح بیمه درمانی جنجالی اوباما و بحث مهاجرت انجام می‌شود.

مایکل استیل سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که جمهوری خواه ایالت اوهایو به اعضای این حزب گفته است که ارائه یک دادخواست ممکن است اما وی جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

این سخنگو همچنین عنوان کرد که مجلس نمایندگان آمریکا در دو مورد تلاش داشته است تا اقدامات اوباما را خنثی کند اما سنای تحت کنترل دموکراتها از اقدام بر روی آنها خودداری کرده است.

دعواهای حقوقی میان اوباما و کنگره آمریکا که متشکل از سنا و مجلس نمایندگان آمریکاست، موجب روند طولانی حقوقی می شود.

کد مطلب: 1267

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر