پرونده بابک زنجانی بزرگترین پرونده دستگاه قضا بعد از انقلاب است

دادستان عمومی و انقلاب تهران با تاکید بر اینکه پرونده بابک زنجانی بزرگترین پرونده اقتصادی دستگاه قضا بعد از انقلاب است، گفت: حجم این پرونده ۳برابر پرونده فساد سه هزار میلیاردی است.

پرونده بابک زنجانی بزرگترین پرونده دستگاه قضا بعد از انقلاب است

 عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران با تاکید بر اینکه پرونده بابک زنجانی بزرگترین پرونده اقتصادی دستگاه قضا بعد از انقلاب است، گفت: حجم این پرونده 3برابر پرونده فساد سه هزار میلیاردی است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه بابک زنجانی در 3حوزه کارگزاری ارز،تجارت و معاملات نفتی فعالیت داشته است، تصریح کرد: نباید عده‌ای به اشتباه پرونده این فرد را یک بدهکاری ساده تلقی کنند.

جعفری دولت آبادی اضافه کرد: زنجانی در 4کشور دوبی، مالزی، ترکیه و تاجیکستان مؤسسات مالی تأسیس کرده بود مه آفرید خسروی نیز دنبال این اقدام بود اما موفق نشد.

این مقام قضایی تاکید کرد: تاکنون سرنخ‌های بسیار خوبی درباره ردگیری پول‌های زنجانی انجام شده است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه در پرونده مه آفرید خسروی 500نفر تحت تعقیب قرار گرفتند و برای 250 نفر کیفرخواست صادر شد، خاطر نشان کرد: بزودی متهمان دیگری در پرونده آریا محاکمه می‌شوند.

وی ادامه داد: بابک زنجانی در سیستم سوئیفت پیغام می داد که پول واریز شده است و پس از بررسی مشخص شد این فقط یک پیغام بوده و پولی واریز نشده است. این کار همانند اقدامی بود که او در پرونده تامین اجتماعی در بانک مسکن انجام داده بود.


وی همچنین در خصوص بازداشت م. ر در پرونده فساد سوخت نیز گفت: در این پرونده برخی افراد بازداشت هستند، دیروز یک نفر به آنها اضافه شد که در حال حاضر تعداد بازداشتی ها سه نفر است.

دولت آبادی در خصوص آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی نیز گفت: تحقیقات در خصوص این پرونده در دادسرا رو به پایان است.

خبرنگاری در خصوص راه اندازی دادسرای جرایم بین الملل و انرژی پرسید که دادستان تهران در پاسخ گفت: دادسرای امور بین الملل خیلی وقت است کار خود را شروع کرده، در خصوص دادسرای انرژی نیز مشکل ساختمان آن حل نشده است.

خبرنگاری درباره دادسرای رسیدگی به جرایم ورزشی پرسید که وی گفت: در این خصوص شعبه ای در دادسرای فرهنگ و رسانه اختصاص داده شده و مسائلی که جنبه مجرمانه داشته باشد در مرکز رسیدگی می شود.

خبرنگاری پرسید در موضوع معوقات بانکی اگر جرمی دیده شود آیا دادستانی ورود پیدا می کند که وی در پاسخ گفت: دادستانی تهران هر جا جنبه مجرمانه ببیند می تواند ورود پیدا کند.

خبرنگاری در خصوص آخرین وضعیت پرونده تخلفات صورت گرفته در تامین اجتماعی پرسید که دولت آبادی در پاسخ گفت: این پرونده در دادسرا مفتوح است و تحقیقات آن نیاز به زمان دارد. گزارش در 14 بخش تهیه شده که این بخش ها یک به یک رسیدگی می شود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس شهری اسکانیا در تهران نیز گفت: در این زمینه کارشناسان 50 درصد راننده و 50 درصد شرکتی که اتوبوس را در اختیار داشته، مقصر شناخته اند. اولیای دم نیز شکایت خود را مطرح کرده و راننده در بازداشت است.

دولت آبادی در خصوص فیلم "من روحانی هستم"، نیز گفت: معاونت حقوقی دولت قرار شد مواردی که مدعی هستند در این فیلم خلاف واقع اعلام شده را به ما بگویند که تاکنون در این خصوص چیزی به ما اعلام نشده است.

کد مطلب: 147

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر