آسمان سوریه جایگزین اوکراین برای مالزی

شرکت هواپیمایی مالزی در پی سانحه هوایی اوکراین تصمیم گرفت از این پس حریم هوایی سوریه را جایگزین حریم هوایی اوکراین برای پروازهای خود نماید.

گيلان خبر : شرکت هواپیمایی مالزی تصمیم گرفت مسیر پرواز سفر کوالالامپور به مقصد لندن را به جای استفاده از حریم هوایی آسمان اوکراین از این پس از حریم هوایی سوریه در این مسیر استفاده کند.

شرکت هواپیمایی مالزی از دوشنبه قرار است از این مسیر پروازی جایگزین استفاده کند، تا ماجرای سانحه هوایی این شرکت برفراز آسمان اوکراین تکرار نشود.

پایگاه " فلایت رادار 24 " در یوئیتر نقشه هوایی جدید خود را منتشر کرد که در این نقشه پروازی جدید مسیر دیگر هواپیماهای شرکت خطوط پروازی مالزی از آسمان و حریم هوایی شرق اوکراین استفاده نخواهد کرد.

گفتنی است بعد از بروز حادثه سرنگونی هواپیمای خطوط پروازی مالزی در شرق اوکراین که منجر به کشته شدن 298 مسافر و سرنشین این شرکت پروازی شده بود شرکت های هواپیمایی بین المللی سعی دارند دیگر از مسیر پروازی شرق اوکراین استفاده نکنند و به دنبال مسیرهای پروازی جایگزین هستند.

براساس تازه ترین اطلاعات رسیده از مالزی شرکت خطوط پروازی مالزی بعد از بروز سانحه هوایی روز پنجشنبه در دو روز جمعه و شنبه به جای استفاده از مسیر شرق اوکراین برای پرواز کوالالامپور به مقصد لندن از مسیر جایگزین حذریم هوایی شرق ترکیه استفاده کرده است.

تا پیش از حادثه سرنگونی هواپیمای مسافربری مالزی بر فراز آسمان شرق اوکراین بسیاری از پروازهای بین المللی از این منطقه برای پروازهای عادی خود استفاده می کردند و حتی بسیاری از شرکت های پروازی بین المللی از آسمان مناطق درگیری همچون سوریه و افغانستان هم استفاده می کردند.

کد مطلب: 2140

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر