تکفیری ها تورهای گردشگری راه اندازی کردند !

گروه تروریستی داعش سفرهای گردشگری را در مناطق تحت تسلط خود در سوریه و عراق به راه انداخته که این سفرها مجانی نبوده و بیشتر مسافران این سفر خارجی‌های تندرو هستند.

گیلان خبر :  گروه تروریستی داعش که تاکنون به جنایات گسترده‌ای دست زده برای آشنایی با مناطقی که آن جا را تحت تسلط خود در آورده و به منظور تفریح با تعدادی از اعضای خود به سفرهای گردشگری در مناطق شمال سوریه و عراق می‌پردازد.

 
جهادگران تندرو در اتوبوس‌های که پرچم سیاه داعش بر روی آن‌هاست برای گذراندن "ماه عسل" خود با همسرانشان به استان الانبار عراق سفر می‌کنند.
 
هادی سلامه یک فعال سیاسی اعلام کرد: عبد الرحمن الشیشانی (چچنی) که یک جنجگو در صف تندروهاست به همراه همسرش در حال گذراندن ماه عسل خود در استان الانبار است.
 
این فعال سیاسی با اشاره به ماه عسل شیشانی با همسرش با حالت تمسخر تندروها را "بسیار رومانتیک" توصیف کرد.
 
در این اتوبوس زنان در قسمت پشت اتوبوس و مردان در قسمت جلوی اتوبوس نشسته و راننده اتوبوس هم طی سفر برای آنان سرودهای با مضامین جهادی پخش می‌کند.
 
یکی از مخالفان سوری در شرق سوریه گفت: این سفرها بعد از اینکه بغدادی نام "امیرالمومنین" را انتخاب کرد، آغاز شد.
 
هادی سلامه، فعال سیاسی افزود: این سفر از شهر تل ابیض در مرزهای ترکیه شروع شده و به استان الانبار رسیده است و مشتاقان داعشی در هر مکان که بخواهند پیاده می‌شوند و نیازی به گذرنامه یا پاسپورت ندارند.
 
وی گفت: این سفرها مجانی و بدون هزینه نیست و قیمت آن با توجه به مسافتی که مسافران از آن عبور می‌کنند، متفاوت است.
 
ابوقتیبه العکیدی، فرمانده گروه جنگجویان مخالف در استان دیرالزور اعلام کرد: بیشتر مسافران خارجی هستند و به زبان انگلیسی حرف زده و لباس‌های افغانستان را به تن دارند که همراه آن‌ها یک مترجم افغانی است که درباره مناطقی که از آن دیدن می‌کنند به آن‌ها توضیح می‌دهد آنان کتاب‌هایی به همراه دارند که شعارها و مضامین خلافت اسلامی در آن‌ها نوشته شده است.
 
این مسافران رمانتیک با خود اسحله‌ای در اتوبوس حمل نمی‌کنند اما تعدادی از ماشین‌های خود که مجهز به مسلسل و اسلحه است آن‌ها را همراهی می‌کند.
 
ابو ابراهیم الرقاوی یک فعال دیگر افزود: این سفرها دوبار در هفته اتفاق می‌افتد و بسیار شبیه به سفرهای شرکت‌های توریستی است اما تنها در مناطق تحت تسلط خود در گردش هستند.
 
امکان دسترسی بیشتر به اطلاعاتی درخصوص این سفرها زیاد وجود ندارد و تنها در وبلاگ وابسته به داعش در توییتر که در آن تصاویری از اتوبوس‌هایی وجود دارد که بر روی آن نوشته شده "طرح حمل و نقل مجانی خیریه" و همچنین تصاویر کسانی که پرچم سیاه داعش را در دست دارند منتشر شده است. 

کد مطلب: 2228

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر