وقتی راه ترکان، به ترکستان است!

داستان جالبیست ، رکورد داران حضور در دولت های پس از انقلاب به جای اینکه پاسخگوی عملکرد خود در این مدت باشند دست پیش گرفته اند و به نقد و تمسخر وضعی که خود به وجود آورده اند شده اند!

وقتی راه ترکان، به ترکستان است!

گیلان خبر :  اخیرا اکبر ترکان در جلسه نشست تخصصی صنعت خودرو اینطور بیان داشته است :  «بگذارید با خود روراست باشیم ما به جز پخت آبگوشت بزباش و قورمه سبزی در هیچ تکنولوژی صنعتی نسبت به جهان برتری نداریم». با شنیدن این جمله از ابوالمشاغل دولت اعتدال بی درنگ جمله توهین آمیز نخست وزیر خائن پهلوی به ذهن متبادر می شود که گفته بود : ایرانی ها عرضه ساخت لولهنگ هم ندارند!

وقتی وزیر خارجه دولت اعتدال جملات عجیبی در مورد توان قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بیان داشت، همگان عذر او را پذیرفتند و گفتند احتمالا بی اطلاع بوده و دعوتش کردند تا از نمایشگاه توانایی های نظامی کشور بازدید کند تا ازین پس با اعتماد به نفس بیشتری در مذاکرات حاضر شود. اما جناب ترکان، شما را به کدامین نمایشگاه باید برد؟ شما که بیش از 30 سال است در همه دولت ها و یکی پس از دیگری حاضر و ناظر بوده اید و از پشن آن میز به میز دیگری کوچ کرده اید. واقعا بعد از این مدت تنها برتری تکنولوژیکی و صنعتی ایرانی ها را در پخت آبگوشت و قرمه سبزی دیده اید؟ وای به دولتی که شما با این تفکرات در آن رئیس سازمان گسترش صنایع بوده اید! البته با نگاهی به تاریخ آن دوران میشود به وضوح مدیریت آبگوشتی را در صنایع مختلف  دید که آثار بسیاری از آن هنوز پابرجاست.

حال به فرض که بعضی از صنایع ضعیف و عقب تر از برنامه تعیین شده باشند، که هستند، چه کسی جز شما و دوستانی نظیر شما باید پاسخگو باشند. داستان جالبیست ، رکورد داران  حضور در دولت های پس از انقلاب  به جای اینکه پاسخگوی عملکرد خود در این مدت باشند دست پیش گرفته اند و به نقد و تمسخر وضعی که خود به وجود آورده اند شده اند!

جناب مهندس ترکان ، مقصد  این راه که از ابتدای این دولت با سخنان جنجالی و حاشیه سازی های پی در پی در پیش گرفته اید به ترکستان است. هنوز یک سال از سخنان توهین آمیز شما که نیمی از ملت ایران را که به این دولت رای نداده اند بی قانون و قانون گریز خواندید نگذشته است. حالا که بعد از نزدیک به 30 سال حضور مداوم در دولت ها در این دولت نیز ابوالمشاغل لقب گرفته اید تلاش کنید تا از فرصت موجود برای جبران اشتباهات گذشته و خدمت خالصانه به ملت نهایت بهره و استفاده را ببرید.

این نکته را هم از یاد نبرید که هرچند در صنایعی نظیر خودروسازی، عقب تر از آن چیزی هستیم که باید باشیم، اما در صنایعی چون موشکی،تجهیزات دفاعی و نظامی،هوافضا، نانو، هسته ای و... به کوشش جهادگرانه فرزندان این مرز و بود در قلل مرتفعی قرار داریم که مورد اذعان جهانیان است. پس باید دید در صنایع عقب مانده کدام نوع مدیریت و کدام نوع نگرش ها موجب چنین عقب افتادگی شده است.

کد مطلب: 4918

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر