اختتامیه دومین دوره مسابقه سراسری عکاسی «امروز عاشورا» برگزار شد

آئین اختتامیه و معرفی برگزیدگان دومین مسابقه‌ سراسری عکاسی« امروز عاشورا » با حضور مشاوران و مدیران سازمان با همراهی هنرمندان و اهالی فرهنگ در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

اختتامیه دومین دوره مسابقه سراسری عکاسی «امروز عاشورا» برگزار شد

گیلان خبر: آئین اختتامیه و معرفی برگزیدگان دومین مسابقه‌ سراسری عکاسی« امروز عاشورا » با حضور مشاوران و مدیران سازمان با همراهی هنرمندان و اهالی فرهنگ در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش گیلان خبر به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در آیین اختتامیه این سوگواره مجید فاتحی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان ضمن تقدیر از مشارکت اهالی فرهنگ و هنر در اجرای این سوگواره، هنر را بهترین وسیله برای شناساندن و تبلیغ شعائر مذهبی علی الخصوص واقعه عظیم عاشورا دانست و بر ادامه چنین اقداماتی در جهت ارتقاء سطح فرهنگی منطقه تاکید کرد.

هیأت داوران این سوگواره متشکل از محمدرضا بهارناز، کریم ملک مدنی و محمد گلچین با ارج نهادن به یکایک شرکت کنندگان،  از بین دو هزار و ۷۹۱ عکس از ۵۵۸ شرکت کننده (شامل دو هزار و ۱۲۰ عکس در بخش عکاسی با دوربین و ۲۵۹عکس در بخش عکاسی با موبایل)، تعداد ۲ هزار و ۳۷۹ قطعه عکس را از نقطه نظر سوژه و تکنیک قابل رقابت ارزیابی کردند.

در بخش اصلی به ترتیب حسین نظری از زنجان، افشین آذریان از اصفهان و علی حسنعلی‌زاده را حائز رتبه اول تا سوم و در بخش جنبی آقایان سعید شیرخانی، سینا شکاری و اصغر عاصم کفاش به ترتیب حائز رتبه اول تا سوم دانستند که با اهداء لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس سوگواره از ایشان تجلیل بعمل آمد و همچنین اثر سیده معصومه آذرانی از سوی هیأت داوران و اثر علیرضا دولتی از طرف دبیرخانه سوگواره شایسته تقدیر شناخته شدند.

گفتنی است، دبیرخانه این سوگواره فعالیت خود را به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان از اول مهر امسال آغاز و با هدف رسیدن به زبان گویای هنر در یادآوری مناسبات و تبلیغ دارایی‌های مذهبی، تبدیل کردن شعارهای مذهبی به نشانه‌ها و الگوهای هنری، تولید و نشر آثار هنری با مضامین مذهبی، فراخوان مسابقه عکاسی را در دو بخش اصلی(عکاسی با دوربین) و جنبی(عکاسی با موبایل) تنظیم و از طریق سایت رسمی سازمان و رسانه های مکتوب و مجازی به اطلاع عموم علاقمندان رسانده است.

در پایان این گزارش آمده است، نمایشگاه آثار منتخب و برگزیده این مسابقه از ۱۵ آذر به مدت یک هفته در نگارخانه ی آسمان به آدرس گیلان، منطقه آزاد انزلی، بلوار شهید فاتحی، فاز تجارت و گردشگری ، مجتمع تجاری کاسپین در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

 

کد مطلب: 11708

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر