مسئولین فرهنگی کشور پاسخ دهند

انحطاط اخلاقی به نام روز پدر در قلب تهران/ نمایشگاهی از تصاویر برهنه پدر در روز پدر!

جای تأسف بیشتر اینجاست که نامبرده نمایشگاه را به بهانه به تصویر کشیدن حقیقت بشر در معرض دید عموم قرار داده است!

انحطاط اخلاقی به نام روز پدر در قلب تهران/ نمایشگاهی از تصاویر برهنه پدر در روز پدر!

گیلان خبر: گرامیداشت روزهایی که در تقویم ثبت شده است به دلایل مختلفی نمود پیدا می کند. روز پرستار به بهانه جایگاه ویژه حضرت زینب کبری سلام الله علیها در پرستاری از اسرای کربلا و همچنین نقش ویژه آن حضرت در حماسه کربلا نامگذاری شده است. روز دیگری برای معلمین تا در روز بزرگ معلم عصرمان شهید مرتضی مطهری به این بهانه ارتباطی معنوی با افکار و اندیشه های آن شهید بزرگوار نیز ایجاد شود.

 
اساس نامگذاری و مناسبت سازی ها ارج نهادت به واژه، جایگاه و فرهنگی است که بناست به این بهانه در روزی خاص به آن ارج نهاده شود. روز مادر در روزی که کاملترین مخلوق خداوند و ثمره وجودی رسول خدا (ص) پا به عرصه هستی می گذارد نامگذاری شده است تا با تأسی به آن بزرگوار، جایگاه آن حضرت در زندگی زنان ما نمود پیدا کرده و حجاب و عفت فاطمی، همسرداری فاطمی و تربیت فرزند فاطمه زهرا سلام الله علیها در زندگی زنان ما متبلور شود.
 
همچنین چنین جایگاه باعظمتی را در شخصیت بی بدیل امیرمؤمنان می توان مشاهده نمود و به همین دلیل روز میلاد با سعادتش را به نام روز پدر نامگذاری نموده اند.اما با وجود ارادت و ارج نهادن جامعه به چنین مناسبتهایی اتفاقاتی می افتد که گاه حتی از بیان آن نیز زبان قاصر است و شرم و حیا قدرت تکلم و صحبت حول محور آن را هم از بین می برد. اما ناگزیر از بیان واقعیت اشاره به چنین موضوعاتی خواهیم بود.
 
در روزهای گذشته نمایشکاهی در تهران برگزار شد که در آن شخصی با عکاسی از پدر خود در حالت عریان و نمایش آن به صورت عمومی نسبت به جایگاه پدر این روز را گرامی داشته بود!
 
ریشه های انحطاط اخلاقی و زوال اخلاق مداری در زندگی، برخی تا جایی پیش می رود که از عزیزترین شخصیت های زندگی خویش نیز برای درآمدزایی بهره مادی برده می شود. جای تأسف بیشتر اینجاست که نامبرده نمایشگاه را به بهانه به تصویر کشیدن حقیقت بشر در معرض دید عموم قرار داده است!
 
این عکاس در بخشی از مصاحبه اش که در خبرگزاری فارس منتشر شده گفته است: می‌خواستم در کارهایم واقعیتی به دور از دافعه و شعار تو خالی نشان دهم.  به همین دلیل موضوع جذابی بود. در مرداد ماه شروع به عکاسی کردم و در دو نوبت با فریم‌های زیادی عکس گرفتم و همین بین دو نوبت سبب شد تا به آن قالب و شکلی که می‌خواستم برسم، جهتی پیدا کند که نتیجه آن این عکس‌ها شده است. 
 
مجموعه مورد نظر که با عنوان "91 سالگی پدرم"  در معرض دید عموم قرار گرفته است و تا کنون تعدادی از این قابها که تصاویری از حالت برهنه پدر عکاس بوده است به فروش رفته است و این یعنی ...
 
بی توجهی ارشاد و نهادهای فرهنگی کشور در چنین شرایطی قابل تأسف و دردناک است. راه اندازی چنین نمایشگاه، انتشار و در نهایت فروش چنین تصاویر فاجعه باری برگ زرین دیگری را از توجه وزارت فرهنگ به امور فرهنگی  نمایش داد. 
 
 با وجود انتشار  تصاویر این نمایشگاه در فضای مجازی از قرار دادن این تصاویر معذور هستیم **


منبع: فرهنگ

کد مطلب: 14785

ارسال نظر

انتخاب سردبیر