گزارشی از اختلاف شهرداری و وزارت ارشاد؛

ماندن در شهر آفتاب پنج یا ده سال!

خانه به دوشی بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور با انتخاب شهر آفتاب به پایان رسید، حال باید دید نمایشگاه کتاب برای پنج سال در این محل برپا می‌شود یا ده سال.

ماندن در شهر آفتاب پنج یا ده سال!

گیلان خبر: شهر آفتاب در پاییز سال گذشته به عنوان مکان بیست و نهمین نمایشگاه کتاب انتخاب شد.

بعد از انتخاب شهر آفتاب، مسئولان وزارت ارشاد از شهرداری تهران خواستند تا این مکان را به مدت چند سال در اختیار وزارت ارشاد قرار دهد.

مدت زمان اولیه که از سوی وزارت ارشاد اعلام شد، ٥ سال بود اما در نشست خبری این نمایشگاه، سید عباس صالحی ، معاون فرهنگی ارشاد این زمان را ده سال اعلام کرد و گفت: در حاشیه مراسم افتتاحیه، تفاهم نامه همکاری با شهرداری امضا خواهیم کرد که طبق این تفاهم نامه وزارت ارشاد به مدت ده سال در شهر آفتاب نمایشگاه کتاب را برگزار می کند.

اما در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب ، شهردار تهران این مدت زمان را ٥ سال اعلام کرد!

شهرام نیا، قائم مقام بیست و نهمین نمایشگاه کتاب در خصوص این موضوع گفت: مدت زمان حضور در شهر آفتاب هنوز نهایی نشده است، وزارت ارشاد می خواهد این مدت زمان ده سال باشد اما شهرداری ٥ سال را مدنظر دارد.

وی افزود: تفاهم نامه دیروز و در حاشیه نمایشگاه امضا نشد اما در طول برگزاری نمایشگاه مطمئنا به امضا خواهد رسید، مورد اختلافی ما فقط همین مدت زمان است.

قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران در خصوص دیگر جزئیات این تفاهم نامه گفت: برخی مسائل سال به سال تعیین خواهد شد، مثلا در بحث تبلیغات امسال ٤٠ درصد از مبلغ تبلیغات سهم ارشاد است اما در سال های اینده این درصد متفاوت خواهد بود.

شهرام نیا همچنین در خصوص میزان فضای اختصاص یافته به نمایشگاه کتاب در سال آینده و درج آن در تفاهم نامه گفت: شهرداری همکاری لازم را دارد و این مسئله به صورت کلی در تفاهم نامه ذکر شده و آماده است که شهرداری موظف است در فروردین و اردیبهشت ماه فضای لازم را برای نمایشگاه کتاب فراهم کند.

خانه به دوشی بزرگ ترین رویداد فرهنگی کشور با انتخاب شهر آفتاب به پایان رسید، حال باید دید این اتفاق تا ٥ سال می افتد تا ده سال.


منبع: جهان

 

کد مطلب: 15122

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر