مجتبی روزافروزی

تغییر مسیر چهره‌ها و عکس‌العمل ما

اما قرار نیست ما توی بوق و کرنا کنیم که آقا بیایید و ببینید که بالاخره فلانی و فلانی هدایت شده‌اند و کار و زندگی‌مان بشود حمایت از آن‌ها که به همه ثابت کنیم راه حق همین است!

تغییر مسیر چهره‌ها و عکس‌العمل ما

گیلان خبر ـ مجتبی روزافروزی: وقتی هدف معلوم است و مسیر مشخص، فرقی ندارد پیروان این راه در اقلیت باشند یا اکثریت. فرقی ندارد فلان آدم معروف و شناخته شده هم در مسیر باشد یا نباشد. اگر هم روزی کسی از همین راه اعتباری کسب کرد با تغییر مسیرش از اعتبار این راه کم نخواهد نکرد بلکه فقط اعتبار خودش را از دست می‌دهد. حالا می‌خواهد این فرد، مقام عالی‌رتبه اجرایی کشور باشد یا یک مداح منتسب به دستگاه اهل بیت.

بر عکس این قضیه هم صدق می‌کند. یعنی اگر کسی تا دیروز راهش فرق می‌کرد و از امروز تصمیم دارد مسیرش را تغییر دهد، قرار نیست نشان حقانیت و درستی مسیر باشد بلکه او فقط خود را نجات می‌دهد و بس؛ حالا می‌خواهد بازیگر باشد یا خواننده‌ی زیرزمینی.

این‌که او با چه نیتی مسیرش را تغییر داده هم با خودش، اگر هم قرار است اعتباری کسب کند، نوش جانش! اما قرار نیست ما توی بوق و کرنا کنیم که آقا بیایید و ببینید که بالاخره فلانی و فلانی هدایت شده‌اند و کار و زندگی‌مان بشود حمایت از آن‌ها که به همه ثابت کنیم راه حق همین است!

این مسیر وابسته‌گی به شخص ندارد هر چند که خیلی‌ها جان‌شان را برای روشن نگه داشتنش فدا کردند. مسیر امروز، مسیر انقلاب اسلامی است و اگر هم شخصی امام است خودش در این راه از همه جلوتر ایستاده تا بتوانیم به او اقتدا کنیم.

اما روی دیگر سکه، مدعیانِ امروزِ آزادی بیان و عقیده هستند که خودشان بزرگترین نقض کننده‌گان آنند. اگر هنر و هنرمند منسوب به دولت اصلاحات و اعتدال باشد برایش سوت و جیغ و کف هدیه ‌می‌کنند اما همین که میل به نظام و انقلاب پیدا کند، فحش و بد و بیراه... .

مهم هم نیست خودشان تا دیروز از طرفداران پروپاقرص آن هنرمند بودند یا نه! این‌ افراد هرچند در شبکه‌های اجتماعی حضور پررنگی دارند اما رفتارشان همیشه مورد انتقاد اکثریت جامعه قرار گرفته است.

 

کد مطلب: 1587

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر