رمضان، ماه باران

ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت الهی و ماه سرار خیر و برکت است. ماهی که در کنار همه زیبایی هایش، به نزول قرآن در شب قدر بر قلب مطهر رسول مهربانی مزین شد و این بزرگ معجزه پیامبر خاتم از رسول حضرت رب العالمین به اهالی زمین هدیه داده شد.

رمضان، ماه باران

گیلان خبر ـ عبدالحسین داداشی: ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت الهی و ماه سرار خیر و برکت است. ماهی که در کنار همه زیبایی هایش، به نزول قرآن در شب قدر بر قلب مطهر رسول مهربانی مزین شد و این بزرگ معجزه پیامبر خاتم از رسول حضرت رب العالمین به اهالی زمین هدیه داده شد.

نزول قرآن مجید در این ماه سراسر خیر و برکت در حالی است که دیگر کتب آسمانی نیز، در یکی از روزهای این ماه آسمانی نازل شده اند.

امام صادق(علیه السلام) در این باره می فرمایند: در ششم ماه رمضان تورات بر موسی (علیه السلام) و در دوازدهم رمضان، انجیل بر عیسی(علیه السلام) و در هجدهمین روز از آن، زبور بر داود نازل گشت.

همچنین از رسول خدا(صل الله علیه و آله) روایت شده است که فرمودند: صحف حضرت ابراهیم (علیه السلام) نیز در نخستین شب ماه رمضان نازل شده است.

نزول کتب آسمانی به عنوان راهنما و نشانه بشر برای رسیدن به کمال در کنار نزول بزرگترین کتاب آسمانی – قرآن مجید- به عنوان نه یک کتاب آسمانی، که یک معجزه جاویدان و به عنوان شفا و رحمت برای عالمین در این ماه عزیز، خود نکته و نشانه ای دیگر بر برکات بی نظیر ماه مبارک رمضان است.

 رمضان ماه نزول قرآن است، ماه ریزش رحمت و برکات است و همه آنانی که میل به رشد و کمال و قرب الهی دارند باید خود را در عرض این بارش الهی قرار دهند.

باران مایه زندگی و سبزی و جوانه زدن است و رمضان، باران جانهایی است که در مسیر قرب و سلوک الهی میل به سبزی، رشد و جوانه زدن دارند.

رمضان، باران جان افزایی است که بر کویر خشکیده جانها می بارد و دلهای تفتیده را در خنکای وجودش، به سبزی و طراوت می نشاند.

آنانکه به دنبال جوانه زدن هستند، در زیر بارش رمضان، چتر به دست نمی گیرند.

کد مطلب: 15927

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر