جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد:

استاندار گیلان: دو کتابخانه سیار در استان گیلان به بهره برداری می رسد

استاندار گیلان در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال 95توسعه کتابخوانی را از جمله اولیت‌های مهم در جامعه دانست و افزود : آموزش جزو اساس کارها به شمار می‌رود که بوسیله خواندن کتاب تحقق می یابد و چنانچه آموزش صورت نگیرد مطمئناً ارتقایی حاصل نخواهد شد.

استاندار گیلان: دو کتابخانه سیار در استان گیلان به بهره برداری می رسد

گیلان خبر: استاندار گیلان در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال 95توسعه کتابخوانی را از جمله اولیت‌های مهم در جامعه دانست و افزود : آموزش جزو اساس کارها به شمار می‌رود که بوسیله خواندن کتاب تحقق می  یابد و چنانچه آموزش صورت نگیرد مطمئناً ارتقایی حاصل نخواهد شد.

به گزارش گیلان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر نجفی در این نشست با اشاره به همکاری خوب اداره کل کتابخانه ها با دستگاه‌های فرهنگی اظهار داشت: با همگرایی مناسبی که با محوریت کتابخانه های عمومی در استان ایجاد شده تحرک خوبی را در زمینه برنامه های ترویجی فرهنگ مطالعه  در این اداره کل شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش فضاهای مجازی زمینه مطالعه در جامعه کاهش یافته است گفت: با ترویج و ایجاد فضای مناسب مطالعه زمینه گرایش به خواندن کتاب در جامعه فراهم خواهد شد.

دکتر نجفی با اشاره به راه اندازی نخستین کتابخانه ی سیار گیلان در محدوده روستاهای منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: مکان مناسب مطالعه در روستاها موجود نیست که با اجرای طرح کتابخانه های سیار زمینه گسترش و ترویج مطالعه در استان فراهم شده است.  وی افزود : هفته دولت امسال دو کتابخانه سیار در گیلان به بهره برداری می رسد.

دکتر نجفی با اشاره به افزایش 25 درصدی شاداب سازی محیط کتابخانه های گیلان  تصریح کرد: ایجاد امید و شادابی با فضاسازی فرهنگ مطالعه در جوانان فراهم می شود.

وی بر ضرورت ایجاد امید و نشاط در جامعه تأکید کرد و افزود : رویکرد مهم دولت تدبیر و امید ایجاد امید در جامعه است و کتابخانه‌ها سهم بسزایی در امید بخشی به اقشار جامعه ایفا می کنند.

دکتر نجفی با مثبت دانستن برگزاری نشستهای  کتاب خوان هدف از این طرح را  معرفی کتاب‌های مفید و ترویج کتابخوانی عنوان و با مفید دانستن اجرای آن  خاطرنشان کرد: آموزش بدون مطالعه امکان‌پذیر نیست با افزایش فرهنگ مطالعه توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه فراهم خواهد شد.

دکتر نجفی توسعه کتابخوانی را از جمله اولیت‌های مهم در جامعه دانست و افزود : آموزش جزو اساس کارها به شمار می‌رود و چنانچه آموزش صورت نگیرد مطمئناً ارتقایی حاصل نخواهد شد.

وی بر ضرورت تکمیل کتابخانه مرکزی رشت تأکید کرد و افزود : باید با جذب منابع در بحث اتمام هر چه سریعتر این کتابخانه تلاش کنیم.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به اینکه پرداخت نیم درصد از درآمدهای عمومی شهرداری ها در بخش کتابخانه ها افزایش یافته است خواستار تقویت و تداوم انجام این اقدام از سوی شهرداران شد.

 

کد مطلب: 16929

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر