رئیس ارشاداسلامی صومعه سرا :

رمضان بهترین فرصت برای خودسازی است

ماه رمضان بهترین فرصت برای ترویج قرآن در جامعه است و باید از فیوضات این ماه بهترین استفاده را کرد.

رمضان بهترین فرصت برای خودسازی است

گیلان خبر: رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا از برگزاری طرح 'سی روز تلاوت نور' به منظور ختم قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان در مساجد این شهرستان خبر داد و گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی است

به گزارش گیلان خبر سید محمود رزمگیر، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا،  ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای ترویج قرآن در جامعه است و باید از فیوضات این ماه بهترین استفاده را کرد.


وی با بیان اینکه برای رسیدن به معرفت الهی، باید قرآن را با معنا و تفسیر آن مطالعه کنیم، افزود: ماه مبارک رمضان زمینه انس و الفت با قرآن را برای ما فراهم می‌کند.


رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا، درک مفاهیم قرآنی را یکی از ارزشمندترین راه‌ها برای تقرب به خداوند دانست و گفت: ماه رمضان بهترین ماه برای رسیدن به تقوای الهی و خودسازی است.


رزمگیر با بیان اینکه توسعه و نهادینه شدن فرهنگ و مفاهیم قرآن در همه لایه‌های جامعه نیازمند رشد و تربیت حافظان قرآن است، تصریح کرد: به دلیل متقارن شدن ماه مبارک رمضان با اوقات فراغت، فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد با محوریت قرآن کریم برگزار می‌شود.


وی، هدف از اجرای فعالیت‌های قرآنی در کانون‌ها و مساجد را استفاده از ماه مبارک رمضان برای ترویج فرهنگ قرآنی عنوان و خاطرنشان کرد: اطاعت از فرامین قرآنی، جوانان را از گزند حیله‌های دشمنان در امان نگه می‌دارد.


رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا تاکید کرد: این نهاد در ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوع قرآنی مانند سی روز با قرآن، محافل انس با قرآن و برنامه‌های فرهنگی و قرآنی برگزار می‌کند.


رزمگیر اظهار کرد: اجرای طرح " سی روز تلاوت نور " به منظور ختم قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در مساجد شهرستان، کتابت قرآن کریم، مسابه آیه‌های قرآنی از دیگر برنامه‌های این نهاد است.


وی افزود: اجرای مسابقه نقاشی با عنوان "ضیافت نور"، برپایی خیمه‌های معرفت، برگزاری 24 محفل انس با قرآن در روستاها و بخش‌های این شهرستان از دیگر برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا در ماه مبارک رمضان است.

کد مطلب: 1696

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر